آیت الله شبستری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: هزینه‌های کلان انتخاباتی نشان از عدم اِخلاص فرد دارد

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برخی هزینه‌های کلان در تبلیغات انتخاباتی، گفت: مسلما این سورها، هدیه‌ها و ولیمه‌های انتخاباتی راهکارهای خلافی برای تبلیغات انتخابات و برای جذب آرای مردمی هستند و فرقی هم ندارد که پول دهند یا شام و نهار.

او ادامه داد: این اقدامات همه نمونه‌ای از تخلفات تبلیغاتی محسوب شده و از نظر شرعی هم مشکل دارد، کما اینکه اگر اصل، خدمت به مردم است قطعا مردم با دیدن عمل آنها به او رای خواهند داد و اگر هم قصدش خدمت نباشد هیچ‌کس با چنین تبلیغاتی نمی‌تواند رای جمع کند و این امری بر خلاف قانون ،شرع و اخلاق تبلیغاتی است.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به واکنش مناسب از سوی مردم، افزود: واکنش مردم دست کم باید منفی بوده و هرکس که آزاده باشد نباید در این سورها شرکت کنند؛ بنابراین اگر دیدند کسی برای تبلیغات خود این برنامه‌ها را برگزار می‌کند در این برنامه‌ها شرکت نکند و اگر هم تذکر و امر به معروف و نهی از منکر زبانی را موثر می‌دانند زبانی به آن فرد تذکر دهند که این اقدامات درست نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قطعا افرادی که این پروپاگانداها را دارند و بیش از حد معمولی اصراف می‌کنند نشان می دهد اینها مخلص نیستند، زیرا فردی که اخلاص دارد از این اقدامات منزه بوده و صرفا با یک پوستر خود را معرفی می‌کند واگر هم مردم رای ندادند مسئولیت از روی دوش او برداشته می‌شود.

او در پایان خاطرنشان کرد: معمولا افرادی متوسل به این اقدامات می‌شوند که اخلاص درآنها وجود ندارد و اقدامات آنها برای خدمت به مردم نبوده ،بلکه برای جذب آرای مردم  و برای اشغال کردن صندلی‌های مجلس است.