آیت الله مجتهد شبستری:آمریکا پس ازشکست درجنگ نظامی به جنگ نرم متوسل می شود

تهران- ایرنا – عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیروزی های جبهه مقاومت در سوریه و عراق گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی که با شکست روبرو شده اند، به جنگ نرم و تبلیغات سوء برای ایجاد اختلاف می پردازند.

 مصاحبه با حضرت آیت الله مجتهد شبستری

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگارمعارف ایرنا اظهار داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل دست از توطئه برنخواهند داشت و صهیونیست ها نیز که جزو سرسخت ترین دشمنان جهان اسلام هستند همواره در تلاش برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند.
وی داعش را تربیت شده آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست که با بودجه های دولت عربستان حمایت می شوند و افزود: زمانی که آمریکا احساس کرد سلطه اش در منطقه رو به کاهش است و تمام نقشه هایش در منطقه غرب آسیا نقش بر آب است، به ویژه با توجه به شکست داعش در سوریه و عراق، به فکر توطئه‌های دیگر هستند. مثلاً دیدیم دخالت بیجایی در لبنان کردند و نخست وزیر لبنان را با آن وضعیت نگه داشتند و می‌خواستند تفرقه در میان ملت لبنان ایجاد کنند.
آیت الله مجتهد شبستری تاکید کرد: بعید نیست که از این قبیل توطئه ها را طراحی کنند و اگر نتوانستند جنگی نظامی راه بیندازند، به جنگ نرم و تبلیغات سوء متوسل می شوند تا اختلاف در میان مسلمانان ایجاد کنند و یا به سایر توطئه‌ها متوسل شوند.
وی ادامه داد: همین داعشی هایی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی تربیت شدند، به کلی منقرض نشده اند و اگرچه تشکیل دولتی به عنوان دولت اسلامی عراق و شام را به گور بردند ولی افراد این گروه تکفیری در گوشه و کنار دنیا و در کشورها متفرق هستند و دست از توطئه و جنایت برنخواهند داشت.
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به سردارسرلشکر پاسدارقاسم سلیمانی گفت: رهبرمعظم انقلاب هشدار دادند که مراقب باشیم توطئه های دیگر را به وجود نیاورند و اگر توطئه کردند فورا خنثی شود.
سردارسرلشکر پاسدارحاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه شنبه ۳۰آبان ماه در نامه‌ای به محضر رهبر انقلاب اسلامی، پایان سیطره شجره خبیثه داعش را اعلام کرد و این پیروزی بزرگ را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و جهان اسلام تبریک گفت.
رهبرمعظم انقلاب نیز روزگذشته درپاسخ به پیام سردار قاسم سلیمانی فرمود: اینجانب صمیمانه به شما تبریک میگویم و با این حال تأکیدمی کنم که از کید دشمن غفلت نشود. آنهائی که با سرمایه گذاری سنگین این توطئه شوم را تدارک دیده بودند آرام نخواهند نشست وسعی خواهند کرد آن را در بخشی دیگر از این منطقه و یا به شکلی دیگر دوباره به جریان افکنند. حفظ انگیزه، حفظ هوشیاری، حفظ وحدت، زدودن هر پسماند خطرناک، کار فرهنگی بصیرت افزا و خلاصه، آمادگی‌های همه جانبه نباید فراموش شود.

** مردم یمن را فراموش نکنیم
آیت الله مجتهد شبستری همچنین با بیان وضعیت مردم مظلوم یمن گفت: وضعیت یمن فاجعه بار است و عربستان با پول های فراوان و نفت فراوانی که در این راه هزینه می کند، تلاش دارد تا مسلمانان یمن را به زانو درآورد ولی الحمدالله یمنی‌ها انسان‌های مقاومی هستند و توانسته اند در برابر حملات ناجوانمردانه عربستان مقاومت کنند و امیدواریم مسلمانان نیز در اقصا نقاط دنیا به ملت یمن کمک کنند تا این جنگ نابرابر و جنگ خانمانسوزی که عربستان علیه یمن به وجود آورده است، به پایان برسد.
نماینده مردم استان آذرایجان شرقی درمجلس خبرگان رهبری وضعیت کودکان این کشور را بسیار اسفبار توصیف کرد وگفت: وظیفه همه ماست تا درکنار کمک به زلزله زدگان کرمانشاه به جنگ زدگان کشورهایی مانند یمن که دچار توطئه های استکباری هستند نیز کمک کنیم و آنان را فراموش نکنیم.
به گزارش ایرنا، ستاد پشتیبانی مردمی یمن و میانمار متشکل از مراکز دینی و فرهنگی با محوریت مجمع جهانی اهل بیت(ع) به منظور ساماندهی و جمع آوری کمک های مردمی فعالیت می کند.
در پی حملات ۲۵ اوت (سوم شهریور) ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، دستکم ۴۰۰ تن کشته شدند و نزدیک به ۱۲۵ هزار روهینگایی نیز به بنگلادش گریختند و این موضوع بحران انسانی را در پی داشته است.
روهینگیایی ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمار هستند که دولت این کشور، آنها را بنگلادشی و دولت بنگلادش آنها را میانماری می دانند.
براساس گزارش کمیساریای پناهندگان سازمان ملل، طی ماه های اخیر ده ها هزار تن از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده اند.
دولت میانمار اعلام کرده است که بیش از دو هزار و ۶۰۰ خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش در این استان، در آتش سوخته است.
وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری مسلمانان روهینگیایی و نحوه برخورد با آنها، بزرگترین چالش «آنگ سان سوچی» رهبر ملی میانمار است که برخی ها از او به دلیل سکوت برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌کنند.
وضعیت مردم یمن نیز بسیار وخیم است به گونه ای که اسماعیل ولدشیخ فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن هفته پیش گزارش داد که جنگ در یمن باعث گسترش بی سابقه بیماری وبا در این کشور شده و از شورای امنیت خواست که برای توقف درگیری ها در این کشور وارد عمل شود.
وی افزود: جنگ در یمن منجر به گسترش بی سابقه و بدترین حالت وبا در این کشور شده؛ به طوری که بیش از دو هزار و صد نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و اکنون ۱۷ میلیون نفر در یمن به غذا دسترسی ندارند و این کشور در معرض قحطی شدید قرار دارد.
عربستان سعودی از ابتدای سال ۹۴ با همراهی چند کشور عربی یک جنگ فرسایشی را بر یمن تحمیل کرده و نتیجه این جنگ تاکنون نابودی و کشتار هزاران انسان بی گناه به ویژه زنان و کودکان بوده است.
فراهنگ**۱۰۰۳*۱۷۲۴* خبرنگار: محمدرضا جعفرملک * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

http://www.irna.ir/fa/News/82740123