آیت الله شبستری

آیت الله مجتهد شبستری در گفت و گو با رسا: «لیست وحدت» معیارهای نمایندگان اصلح را دارد

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به وجود لیست های مختلف انتخاباتی، تاکید کرد: با توجه به وحدت اصولگرایان با نام «لیست وحدت» که میان شورای ائتلاف انقلاب اسلامی و جبهه پایداری رخ داده، به نظر بنده این لیست معیارهای نمایندگان اصلح را دارا می باشد. بنده ضمن تشکر از موسسان این دو لیست برای این اقدام ارزشمند رای دادن به لیست وحدت را به مردم شریف و انقلابی تهران توصیه می کنم.

وی افزود: بنده اطلاع دارم موسسان مورد اعتماد و بصیر ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، بیش از ۶ ماه است که افراد مومن، انقلابی و ولایت مدار را گزینش و وارد لیست کردند. بنابراین ائتلاف و وحدت میان لیست ائتلاف و جبهه پایداری در شرایط کنونی امری لازم و ضروری بود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نظر جامعه روحانیت مبارز درباره انتخابات میان دوره مجلس خبرگان رهبری، گفت: جامعه روحانیت و جامعه مدرسین سه نفر  شامل آقایان حجج الاسلام مومن، اختری و مصباحی مقدم را برای انتخاب اصلح دانستند. با احترام به تمامی کاندیداها جامعتین برای سه نامبرده به وحدت رسیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: رهبر انقلاب در سخنان گذشته و همچنین در دیدار با مردم آذربایجان حق مطلب را برای انتخاب اصلح ادا کردند. معظم در مورد معیار های اصلح اشاره داشتند که نماینده مردم باید دارای ایمان قوی، شجاع، کارامد، پرانگیزه، وفادار به انقلاب، مردم و کشور باشد، در مقابل زورگویی دشمنان بیم نداشته باشد و در مقابل استکبار ایستادگی کند. البته بنده اضافه می کنم که نماینده مردم باید ولایت مدار باشد، یعنی به معنای واقعی کلمه در عمل پیرو و پشتیبان ولایت باشد.

نایب رئیس جامعه روحانیت مبارز، افزود: رهبر انقلاب اسلامی به توجه داشتن مردم برای شرکت در انتخابات تاکید می کنند و بیان کردند که در گذشته افرادی نماینده مردم بودند که امروز نوکر دشمنان  جمهوری اسلامی هستند و دقت در این مساله ضرورت دارد. نماینده نباید به مال دنیا حریص باشد. رهبر انقلاب تاکید دارند که ترکیب مجلس باید از جوانان و افراد با تجربه باشد. معیارهایی که رهبری در انتخاب کاندیداها اشاره داشتند بسیار مفید و عمل به آن لازم و ضروری است.