اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد

به گزارش دفتر آیت الله محسن مجتهد شبستری، اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه با حضور علماء سه استان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در سالن اجتماعات مصلی اعظم تبریز برگزار شد.

براساس این گزارش رسالت حوزه و روحانیت در رفع آسیب های اجتماعی دستور کار این جلسه بوده است. گفتنی است در روز اول(چهارشنبه) این اجلاسیه کمیسیونهای مربوطه تشکیل شد و در روز دوم(پنج شنبه) اجلاسیه عمومی با حضور تقریبی ۸۰۰ نفر از علماء اسلام تشکیل شد.

 

حضرت آیت الله مجتهد شبستری نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه تبریز، عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از سخنرانان این اجلاسیه بوده که در رابطه با ریشه یابی مفاسد اجتماعی و ضرورت آمادگی به پاسخگویی شبهات القاء شده از طرف مخالفین اسلام و انقلاب به ویژه از طریق فضای مجازی، لزوم تحولات در حوزه های علمیه و تطابق با نیازهای عصر، مقابله با جنگ نرمی که مستکبران و ایادی آنان به ویژه برای اغوای نسل جوان علیه اسلام و تشیع آغاز کردند بیاناتی ایراد کردند.

 

همچنین در این اجلاسیه جمعی از بزرگان ازجمله آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، آیت الله حسینی بوشهری، آیت الله مقتدایی از اعضاء جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حجت الاسلام والمسلمین قریشی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در آذرباجان غربی سخنانی ایراد فرمودند.

گفتنی است در خاتمه گزارش کمیسونها قرائت و با صدور بیانیه ای اجلاسیه پایان پذیرفت.

 

۱ (۵) ۱ (۴) ۱ (۳) ۱ (۲) ۱ (۱) ۱ (۶)