احیای امر اهل بیت علیه السلام در جامعه لازم و ضروری است./ ورود واعظ و نوحه خوان غیرانقلابی به حیثیت هیئات حسینی لطمه میزند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در مراسم تجلیل از مداحان و خادمین هیئت رزمندگان اسلام تبریز که در حسینیه بیت معظم له برگزار شد، ضمن تقدیر از بلبلان گلشن حسینی و خادمین آستان مقدس علوی و فاطمی، با اشاره به آیات قرآن درباره اولیاء اللّه فرمودند: اولیاء اللّه نزد پروردگار کسانی هستند که قرآن را برای خود شعار و دعا را برای خود دثار قرار می دهند، یعنی همان طوری که لباس زیرین همیشه ملازم حتی در موقع خواب در بدن انسان است، قرآن همیشه ملازم اولیاءالله است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) در ادامه ابراز داشتند: دعا هم بمنزله لباس رویین است، همان طوری که لباس رویین انسان را از سرما و گرما حفظ می کند و نیز وسیله زینت است، دعا هم انسان را از بلایا حفظ می کند.. و می فرماید دعا کنید؛ گرچه از قضای حتمی پروردگار ادغام و تحکیم شده باشد. صدقه بدهید و دعا کنید که دعا کردن سلاح مومن است.
  • امام جمعه تبریز، احیای امر اهل بیت علیه السلام را در جامعه لازم و ضروری دانست و تصریح کردند: طبق آیه شریفه قرآن که می فرماید: وَمَنْ یُعَظِّمَ شعائِرَ اللّه فَإنَّها مِن تَقْوی القلوب (سوره حج آیه 32) یعنی هر کس علائم اسلامی را تعظیم کند حکایت از تقوا و پرهیزگاری در دلها و قلوب است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه فرمودند: در روایات آمده است؛ احیای امر اهل بیت علیه السلام در ایام مصیبت، حزن و عزاداری و در ایام سرورشان برپایی مراسم جشن جزء شعائرالله است. امام صادق(ع) می فرماید: خدا رحمت کند به کسی که امر ما را احیاء نمود، گفتند: یابن الرسول الله امر خاندان رسالت با چه احیاء می گردد؟! فرمودند: با این که شیعیان ما سخن ما را پخش کنند و زندگی ما را برای خود اسوه و الگو قرار دهند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه باید خلوص نیت مقدم بر تمام کارها شود، فرمودند: هیئت رزمندگان تنها یک عنوان است ولی قطعاً هدف شما این است که سیره اهل بیت علیه السلام را احیاء کنید و آداب و سنن عزاداری را به صورت صحیح انجام دهید و در برپایی مراسم جشن و عزای اهل بیت علیه السلام در مرحله اول داشتن خلوص نیت برای خواهران و برادرانی که توفیق خدمت در احیای شعائر را پیدا کرده اند مهم است. بفرموده پیامبر اکرم ؛ قیام و حرکت شما چه در کار فردی و چه در کار دسته جمعی بخاطر خدا باشد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه زیاد گریه کردن در عزاداری ها معیار نیست، افزودند: مداحان اهل بیت علیه السلام از مطالب غیرمستند برحذر باشند و از منابع مستند که دقیق نوشته شده استفاده نمایند و برای گریاندن مردم از نوحه های با ذلت استفاده نشود، زیاد گریه کردن معیار نیست بایستی روضه صحیح بوده و از خرافات در عزاداری ها جلوگیری شود.
  • نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب فرمودند: شیعه انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل دو لبه یک قیچی به آتش افروزی و اختلاف افکنی مشغولند.. مبادا اینها در هیئت ها نفوذ کنند، ورود واعظ و نوحه خوان غیرانقلابی به حیثیت هیئات حسینی لطمه میزند و موجب ناراحتی روح اباعبدالله الحسین (ع) می شود.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در پایان حفظ اعتبار و حیثیت هیئات حسینی(ع) را مهم برشمرده و تاکید فرمودند: نهضت و انقلاب ما الهام گرفته از نهضت سیدالشهداء علیه السلام است، اگر یک فرد غیر ولایی که ریگی در کفش دارد، وارد هیئت شود اگر یک جلسه هم سخنرانی کند به حیثیت هیئت لطمه می زند و باید شما هیئات انقلابی آگاه باشید./