امامان معصوم ما در حال حیاتشان استکبارستیز بودند./ آزادی عراق از شر کفار و داعشی ها از برکات جمهوری اسلامی ایران است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار سردار شریعتی فرمانده قرارگاه سامرا و هیئت همراه، با بیان اینکه زیارت عتبات مقدسه ائمه معصومین (ع) در سال های اخیر ترویج چشمگیری پیدا کرده است، اظهار داشتند: زیارت قبور اهل بیت علیه السلام بسیار تاکید شده است، مخصوصاً زیارت اربعین که از علائم مؤمن است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) در ادامه افزودند: چرا زیارت ائمه اطهار (ع) اینقدر تاکید شده است؟! .. برای اینکه امامان معصوم ما در حال حیاتشان استکبارستیز بودند و با ظالمین زمانه خود مبارزه می کردند به همین دلیل قبورشان بعد از موت شان نیز ظلم ستیز است.
  • امام جمعه و خطیب معزز تبریز با اشاره به علت ممانعت امویان، عباسیان و استعمارگران .. از زیارت قبر مطهر پیشوایان دینی، ابراز داشتند: بدلیل اینکه مردم با زیارت قبور درس انقلاب، ظلم ستیزی و فداکاری در راه آرمان های بلند اسلام را فرا می گیرند، الحمدالله؛ بعد از هشت سال جنگ تحمیلی، مخالفین ائمه علیه السلام نتوانستند در این راه موفق شوند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضیلت های زیارت عتبات سامرا، سرداب را یکی از امتیازات مهم این شهر برشمرد و اظهار داشتند: در سامرا علاوه از وجود قبر دو امام بزرگوار حضرت امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع)، سرداب سامرا که متعلق به مولایمان حضرت ولی عصر (عج) است. بنابراین رفتن به آنجا غیر از زیارت نجف اشرف، کربلاء معلی و کاظمین خیلی مطلوب بوده و دارای فضیلت های بی شماری است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، اربعین امسال را یکی از معجزات دانست و فرمودند: امسال بیش از ۲۰میلیون زائر به عتبات مقدسه مشرف شدند که یکی از بزرگترین همایش جهان اسلام و بزرگترین مانور نمایش قدرت و اجتماع محبان اهل بیت علیه السلام است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، رسیدگی به بهداشت و رعایت اصول بهداشتی عتبات تاکید نموده و فرمودند: جهت جلوگیری از شیوع بیماری بین زائرین در ایام اربعین رعایت بهداشت لازم و ضروری است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به بعد سیاسی زیارت اربعین، تصریح کردند: زیارت اربعین از نظر سیاسی هم دارای اهمیت بالایی است، غیر از اجر و پاداش برای زائرین که زیارت اربعین از علائم مؤمن است. خدمت کردن به زائرین کربلای معلی و سایر عتبات مقدسه ثواب فراوانی دارد و معلوم است که در اجر زائرین، خدمت گزاران هم سهیم هستند.
  • عمار آذربایجان، آزادی عراق از شر کفار و داعشی ها را از برکات جمهوری اسلامی ایران برشمردند و اذعان کردند: در سفری که به عراق داشتم با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار کردم، ایشان با تشکر و قدردانی از ایرانی ها و جمهوری اسلامی ایران گفت؛ اگر ایرانی ها نبودند قطعاً داعشی ها بغداد را هم گرفته بودند. این ایرانی ها بودند که عراق را از شر داعشی ها نجات دادند./