باید در جامعه اسلامی فرهنگ مطبوعات و کتابخوانی در وضعیت مطلوبی باشد./ فعالیت در تعالی فرهنگ و مسائل علمی و اخلاقی جامعه، سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار جمعی از کارکنان و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک هفته وحدت و فرارسیدن میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) فرمودند: تا بحال درباره کتاب و کتابخوانی، نوشته ها و صحبت های زیادی شده است و جا دارد در این زمینه بیشتر فعالیت شود تا مردم به کتابخوانی و بهره بردن از کتابهایی که مفید و روشنگر است، تشویق شوند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به آیات قرآنی و روایات ائمه معصومین در خصوص اهمیت کتابخوانی ابراز داشتند: در فضیلت کتاب همین قدر کافی است که چند جای قرآن از قلم یاد شده، و درباره قرآن مجید واژه کتاب استفاده شده است (الم؛ ذَٰلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ  فِيهِهُدًى لِّلْمُتَّقِينَ) یکی از بهترین و ارزشمندترین کتاب در جامعه بشریت از اول خلقت تا قیامت قرآن مجید است که امروزه در اختیار نسل بشر قرار دارد.
  • امام جمعه تبریز در ادامه خاطرنشان کردند:در احادیث شریف آمده است؛ مرکب و مداد علماء و دانشمندان پرفضیلت تر از خون مقدس شهداست، انسان با دیدن این حدیث با تعجب می گوید، چطور می شود انسانی که سرمایه هستی اش را در راه دین و مملکت فدا می کند، مرکب و مداد علماء از این خون ها فضیلتش بیشتر باشد! و پاسخ این سوال در این است که کتاب های مفید خود شهیدپرور است. اگر این قلم ها و بیان های خوب و مفید نبودند رزمندگان برای حضور در جبهه های نبرد برای ایثار و فداکاری حاضر نمی شدند.. و از جمله این کتاب ها می توان به آثار ارزشمند شهید مطهری رضوان الله علیه و بیانات امام (ره) اشاره نمود، این ها سبب تربیت جوان های مجاهد و شهادت طلب می شدند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، مخاطرات توزیع کتاب های ذاله را در جامعه گوشزد کردند و از ضابطین امر خواستند تا تمامی اهتمام خود را برای پاک سازی جامعه از وجود چنین منابعی بکار گمارند، و در ادامه افزودند: خرید و فروش کتب گمراه و مسموم کننده و هم مطالعه اش حرام است و نباید این چنین کتاب هایی را در جامعه اسلامی نشر و ترویج یابد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، کتاب های مفید را بهترین میراث گذشتگان دانست و ابراز داشتند: کتاب های مفید مطالب ارزشمند را از گذشتگان به آیندگان منتقل می نمایند و این بهترین میراث از گذشتگان است و کتاب هایی که آموزنده و مفید (تربیت کننده) هستند باید در جامعه ترویج یابند.
  • معظم له با بیان اینکه اسلام پایه گذار علم و فرهنگ در جامعه بشری است و مردم را به علم و فرهنگ دعوت میکند، افزودند: باید در جامعه اسلامی فرهنگ مطبوعات و کتابخوانی در وضعیت مطلوبی باشد و متولیان فرهنگی کشور باید بیشتر به این مهم همت گمارند. تا این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت اختصاص یارانه برای کاغذ و چاپ کتاب تاکید و فرمودند: یارانه دادن برای کتاب از نان شب هم واجب تر است، نان غذای جسم و کتاب غذای روح بشر است.
  • ایشان در پایان ضمن تقدیر از زحمات کارکنان و مسئولان فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی ابراز داشتند: فعالیت در تعالی فرهنگ و مسائل علمی و اخلاقی جامعه، سبب کاهش آسیب های اجتماعی می شود و این مهم قابل تقدیر است.