بیانیه در محکومیت حادثه تروریستی اخیر در میرجاوه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ضمن تسلیت، شهادت تعدادی از مرزبانان غیور کشورمان در هنگ مرزی میرجاوه با صدور پیامی این حادثه تروریستی و مذبوحانه را محکوم کردند.

متن پیام معظم له به این شرح است:

(( بسم رب الشهداء و الصدیقین ))

 • امنیت نعمتی است همانند سلامتی که غالباً مغفول واقع می شود ولی خوشبختانه ما از برکت وجود آن برخورداریم آن هم به فضل و کرم الهی و در اثر مقاومت دلیر مردانی که جان خود را برابر “تمامیت ارضی کشورمان” در کفه اخلاص نهاده اند و با صبر، توکل، غیرت و فداکاری امنیت را ایجاد و حفظ و ارتقاء می دهند؛ امنیتی مثال زدنی و ستودنی.
  امنیت امروز مرزهای کشورمان در مناطق بی ثباتی و درگیری ها و نا امنی هایی که پیرامون ماست، مرهون وحدت و در کنار هم بودن مرزبانان و مرزنشینان ماست که دست در دست هم از حریم ایران اسلامی دفاع و صیانت می کنند.
  میهن اسلامی، امروز وامدار “مردان بی ادعا و کیاندارانی” است که در دور افتاده ترین نقاط مرزی وظیفه خود را انجام می دهند و پیش دستانه در راه افزایش امنیت در سرمای منفی ۲۰درجه با قلبی که دعاهای مردم ایران زمین به آن گرمی می بخشند، خدمت می کنند.
  ما بر همه مرزبانی که لباس رزم بر تن و نشان مهربانی بر دل دارند سلام و درود می فرستیم و از خداوند علّودرجات برای شهدای عالیقدر تقاضامندیم.
  کشوری به پهناوری ایران و مرزهایی با این گستردگی، به خودی خود نمی تواند امن باشد، عنایات حضرت حق و همه دستگاه های امنیتی و گام هایی به استواری گام های مرزبانان غیور پلیس می خواهد که بی منت، وجب به وجب این خاک را زیر چتر حمایت خود داشته باشند تا ما امنیت را با همه وجود حس کنیم.
  ملت قدرشناس ایران همواره از مرزبانان غیور و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنان شان از جان عزیز و خون پاک خود گذشتند با بزرگی و افتخار یاد خواهد کرد.
  در پایان ضمن تسلیت شهادت تعدادی از مرزبانان غیور کشورمان؛ در هنگ مرزی میرجاوه و محکوم کردن حادثه اخیر تروریستی اعلام می دارد این چنین حرکات مذبوحانه هرگز خللی در روحیه حماسی ملت مؤمن و انقلابی ایران ایجاد نخواهد نمود و مرزبانان نیروی انتظامی تا پای جان از سرحدات مرزها محافظت و اجازه ورود به بدخواهان را نخواهد داد و به شهادت رساندن برادرانمان هراسی به دل های ما نمی اندازد و هیچ خللی در اراده آهنین در دفاع از مقدساتمان وارد نمی کند و به زودی زود واکنشی پشیمان کننده به جنایتکاران خواهیم داد./

▫️ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
▫️ محسن مجتهد شبستری
? ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶