ترویج فرهنگ قرض الحسنه در جامعه لازم است./ قرض الحسنه موجب ایجاد اشتغال می شود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در مراسم آیین افتتاح صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان با اشاره به احادیث شریف، ابراز داشتند: خداوند متعال به قرض الحسنه از احسان بلاعوض اجر بیشتری مرحمت می کند، سوال می کنند که چرا دادن قرض الحسنه اجرش بیشتر از احسان بلاعوض است؛ معصوم علیه السلام می فرمایند: به این علت است که اولا گداپروری نمی شود و کسی که قرض می گیرد، عزت نفس او محفوظ می ماند و با خود می گوید این امانت است که من گرفته ام و بایستی بازگردانم. و هیچگونه شبهی بر عزت نفس فرد گیرنده قرض وارد نمی شود.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) قرض الحسنه را موجب ایجاد اشتغال در جامعه دانست و فرمودند: گرفتن وام قرض الحسنه سبب ترغیب فرد برای فعالیت کاری بیشتر در جهت تامین آن می گردد و امیدواریم این فرهنگ قرض الحسنه در جامعه رواج بیشتری پیدا کند.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه بهترین امدادرسانی و کمک ها دادن قرض الحسنه است، خاطرنشان کردند: اگر خیرین جامعه بخواهند آنچه از دست شان برمی آید به افراد بدهکار و گرفتار کمک کنند، بهترین کمک ها دادن قرض الحسنه است البته دریافت ضمانت کتبی و مدارک درخواست کننده وام نیز لازم و از دستورات قرآن نیز است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر حفظ عزت نفس افراد نیازمند، فرمودند: از جمله فعالیت کمیته امداد خودکفایی است که سرمایه ای در اختیار افراد نیازمند قرار میدهد و موجب خودکفایی و حفظ عزت نفس آنها می شود./