تقویت باورهای اسلامی و ترویج ارزش ها از اهمیت بالایی برخوردار است./ حضور جوانان در سنت حسنه اعتکاف ضامن سلامت جامعه در مقابل تهاجم فرهنگی غرب است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در مراسم تکریم از خادمین و عوامل اجرائی سنت حسنه اعتکاف اظهار داشتند: مقام عبودیت بالاتر از مقام عبادت است و معتکف شدن در خانه خدا سعادت دنیا و آخرت را در پی دارد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه عبادت و دعا سپر بلاست و می تواند بسیاری از آسیب ها و توطئه های دشمنان اسلام را دفع کند، ابراز داشتند: درکنار تجهیزات نظامی و موشک، تقویت باورهای اسلامی و ترویج ارزش ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه امسال استقبال جوانان از مراسم معنوی اعتکاف بسیار مشهود بود، خاطرنشان کردند: این اقبال عمومی مخصوصاً حضور جوانان در سنت حسنه اعتکاف ضامن سلامت جامعه در مقابل تهاجم فرهنگی غرب است و باید بر بیشتر شدن این علاقه مندی در سال های آینده تلاش شود.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به فضیلت های اعتکاف فرمودند: این سنت حسنه ضمن خودسازی، برای ترغیب بیش از پیش جوانان در برنامه های مذهبی بسیار مؤثر است و باید در اواخر ماه مبارک رمضان نیز برگزار شود که از بهترین اعمال در این ماه است.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه هر چه سال به سال بر تعداد معتکفان افزوده شود، جوانان بیشتر جذب مسجد و نماز می شوند، در ادامه تاکید فرمودند: برای جذب جوانان به مساجد و مجالس مذهبی، متولیان و برگزار کنندگان اعتکاف با دعوت از سخنرانان و ارائه برنامه های ارزشمند و متنوع و استفاده از علمای اهل تفسیر تا به جوانان تفسیر هم بگوید تا هر سال بر تعداد معتکفان افزوده شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری نقش رسانه ملی و استانی را در ترویج ارزش های اسلامی و فرهنگ اسلام ناب محمدی مهم دانستند و ابراز امیدواری کردند فعالیت ها و اقدامات شبکه استانی سهند در انعکاس برنامه های فرهنگی و مذهبی بیش از پیش گسترش یابد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری از نامزدها خواست به جای پرداختن به موضوعات بی ارزش برای حل مشکلات مردم برنامه های خود را بیان کنند چرا که بیان مطالب دشمن شادکن نتیجه ای نخواهد داشت.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات باعث اقتدار بیش از پیش نظام اسلامی می شود، افزودند: مردم بار دیگر با حضور گسترده در این انتخابات ضمن تقویت امنیت کشور توطئه های دشمنان اسلام را دفع خواهند کرد./