تمام ادارات و ارگانها حقوق می گیرند که به مردم خدمت کنند!/ یکی از عوامل مهم تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ عصر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار مسئولان و جمعی از کارکنان اداره کل گمرک استان، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، اظهار داشتند: تمام ادارات و ارگانها حقوق می گیرند که به مردم خدمت کنند.
  • نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مفاسد دستگاه های دولتی رژیم طاغوت، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ابراز داشتند: باید در ارگانها و ادارات مخصوصاً بعد از انقلاب اسلامی .. مفاسد از میان برود و صداقت، حاکم بر امور باشد. امیدواریم سال به سال با بیداری مردم و روشنگری مقام معظم رهبری این امر تحقق یابد.
  • امام جمعه معزز تبریز با ابراز خرسندی از استفاده گمرک از سیستم الکترونیکی، آن را تحولی عظیم برشمردند و اظهار داشتند: استفاده از این سامانه موجب صرفه جویی در وقت و بهبود امور می شود، لذا مسئله ای که هنوز برای مردم مبهم مانده است، مسئله قاچاق کالاست و اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری مطرح فرموده اند، .. حل نمی شود مگر اینکه مسئله قاچاق کالا حل شود.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه رکود تولید داخلی، مشکل اصلی کشور است، ابراز داشتند: اجناس و کالاهایی که در داخل تولید می شوند، در بازار داخلی کم است تا اجناس قاچاق خارجی، .. در همین تبریز که مرکز تولید کفش است، در تولید و فروش آن رکود چشمگیری داریم. وجود اجناس چینی و سایر کشورها.. باعث شده جنس ایرانی کمتر عرضه گردد و همین مسائل دست به دست هم داده و موجب شده بیکاری ازدیاد پیدا کند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، دادن تسهیلات بانکی به تولید کنندگان داخلی را کمک به بهبود بازار داخلی دانستند و خاطرنشان کردند: راههای مختلفی برای تولید و کمک به اقتصاد مقاومتی مملکت وجود دارد یکی از این راه ها دادن تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان داخلی است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با تاکید بر خودکفایی و اتکاء به نیروی درونی ابراز داشتند: باید در درون کشور تحول و خودکفایی ایجاد شود تا به مرحله پیشرفت برسیم، تا محتاج بیگانگان نشویم در نتیجه اشتغال زایی ایجاد می شود و این از مسائل مهم مملکت است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری نقش مناطق آزاد و گمرک را در تحقق اقتصاد مقاومتی مهم دانستند و اظهار داشتند: یکی از عوامل مهم تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق است و مناطق آزاد و گمرک بایستی از ورود کالاهای قاچاق خارجی به کشور جلوگیری نمایند./