در گزینش افراد، رضایت پروردگار و مُرّ قانون، باید معیار قرار داده شود./ از ورود افراد ناشایست به شورای شهر جلوگیری گردد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ظهر امروز، حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار جمعی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیه ای از قرآن مجید؛ ” اجْعَلْنِی عَلَی‌ خَزَآئِنِ الْأَرْضِ إِنِّی حَفِیظٌ عَلِیمٌ ” {آیه ۵۵سوره یوسف} اظهار داشتند؛ در گزینش افراد، رضایت پروردگار و مُرّ قانون، باید معیار قرار داده شود.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه معیار در انتخابات .. باید حفیظ و علیم بودن افراد در نظر گرفته شود، فرمودند: حفیظ و علیم بودن اشاره به فردی دارد که متعهد و کاردان است و اگر در انتخابات اعم از شورا، مجلس و سایر.. معیار این باشد، قطعاً افراد شایسته انتخاب می شوند.
  • امام جمعه معظم و معزز تبریز با تاکید بر اینکه مبادا افرادی به هوای رسیدن به شهرت و سود دنیوی وارد شوراها شوند، .. در خاطرنشان کردند: در انتخاب افراد، بایستی بعد از بررسی های کامل تایید صلاحیت شوند تا از ورود افراد ناشایست به شورای شهر جلوگیری گردد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اصل مشاوره در آیات قرآن و دین مبین اسلام آمده است، ابراز داشتند: در کشور ما شورای شهر و روستا یک مسئله ای است که در قانون اساسی آمده ولی در حد اهمیت مجلس شورای اسلامی نیست و از وظایف اصلی شورای شهر انتخاب شهردار است، مابقی مسائل هم، .. فوری و ضروری نیست.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه فرمودند: در دوره های گذشته شاهد بودیم افرادی با توسل به یکی از نمایندگان، بدون بررسی و تحقیق آن نماینده، تایید و وارد شورای شهر می شدند، در این راستا وضعیت اسف باری بوجود آمد و با مطرح شدن در صدا و سیمای سراسری به حیثیت تبریز خدشه وارد شد و این نشانگر آن است که در گزینش و تایید صلاحیت افراد دقت کافی نشده بود! و افرادی که صلاحیت نداشتند به هر دلیلی کاندیدا شده و رأی آورده بودند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری اولین وظیفه نمایندگان را کمک های تحقیقاتی و استفاده از منابع لازم ، .. دانست و فرمودند: باید با اشراف کامل و تکیه بر تجربیات گذشته، در تایید صلاحیت افرادی که کاندید می شوند دقت شود تا افرادی مؤمن و صالح انتخاب و به شورا راه یابند.
  • معظم له با بیان اینکه کسی که وارد شورای شهر می شود باید از اوضاع فعلی جامعه خبر داشته باشد، اظهار داشتند: اطلاع داشتن از اوضاع اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، عمران و آبادی .. و اینکه شهر در چه وضیعتی بسر می برد، برای کاندیداها واجب است. و بالاتر از اینها مسئله تعهد است، که علاوه بر داشتن تخصص لازم ، افرادی که متعهد هستند انتخاب شوند.
  • امام جمعه معزز تبریز در ادامه ولایت مداری و پایبند بودن به انقلاب را از شاخصه های مهم گزینش افراد برشمردند و ابراز داشتند: افراد مؤمن ، متدین و متعهد علاوه بر دیانت و پاک دستی بایستی ولایت مدار و انقلابی باشند، و در مسیر انقلاب و امام (ره) و فرامین مقام معظم رهبری حرکت کنند.
  • نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به آیه من کان للّه کان اللّه له ، فرمودند: اگر حرکت برای خدا باشد و با اخلاص پیش روید، خداوند هم به شما کمک می کند./