دشمن سعی بر جدا کردن انسان‌ها از دین و اسلام را دارد./ رهبر انقلاب از ضعف مدیریتی در مسائل فرهنگی گلایه دارند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله مجتهد شبستری، در جمع معتکفین مسجد طوبی تبریز ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت زینب کبری سلام الله علیها، با اشاره به ارزش و اهمیت دعا و نیایش، اظهار داشتند: انسان باید علاوه بر درخواست و دعا برای عافیت و سعادت خویش، برای مصالح و اعتلای اسلام نیز دعا کند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به حضور پرشور و استقبال بی نظیر جوانان در سراسر کشور از مراسم معنوی اعتکاف، ابراز داشتند: اعتکاف نه‌ تنها در قرآن مجید آمده، بلکه در زمان حضرت ابراهیم و اسماعیل(ع) نیز این موضوع به ویژه در مسجدالحرام رواج داشت و این عمل به جای آورده می‌شد.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری بابیان اینکه در بعضی روایات ثواب اعتکاف معادل با زیارت حج آمده است، فرمودند: دلیل بزرگ‌شمردن اعتکاف این است که سبب خودسازی انسان می‌شود، انسان به‌ وسیله اعتکاف از مظاهر دنیوی و مادی منقطع شده و حداقل سه روز و سه شب در خانه خدا با پروردگارش راز و نیاز و خلوت می‌کند در حالی که روزه‌دار است.
  • نماینده ولی فقیه در استان، اعتکاف را یکی از عوامل مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام دانستند و خاطرنشان کردند: در شرایط کنونی که دشمن سعی بر جدا کردن انسان‌ها از دین و اسلام را دارد و می‌خواهد افراد را مادی بار بیاورد، اعتکاف می‌تواند بسیار سازنده باشد و سدی در برای هجمه فرهنگی دشمن باشد.
  • امام جمعه تبریز اعتکاف را پیامی برای جوامع ضد دین برشمردند و فرمودند: آنهایی که به تبعیت از بیگانگان برنامه‌های ضددینی را رواج می‌دهند، اعتکاف برای آنها یک پیام است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، توسل به امام زمان(عج) را از جمله اعمال وارده در مراسم اعتکاف برشمردند و افزودند: نیاز امروز کشور انقلابی عمل کردن است، باید حوزه های علمیه همانطور که رهبری فرمودند انقلابی باشند و مسئولان دارای عمل و هدف انقلابی باشند نه آنکه به نفع دشمنان قدم بردارند.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به دغدغه‌های رهبری از ضعف مدیریتی در کشور، تصریح کردند: دشمنان به دنبال ترویج افکار غربی، بی بند و باری در جامعه هستند، رهبر انقلاب نیز از ضعف مدیریتی در مسائل فرهنگی گلایه دارند، مسئولان نیز در شرایط حساس امروز نه تنها به فکر فرهنگ جامعه و احیای اسلام نیستند بلکه عکس عمل می کنند و برخی مسائل را ترویج می کنند که ضد ارزش های اسلامی و اقتصاد کشور است./