آیت الله شبستری

دشمن شناسی و استکبارستیزی شاخص اصلی طلبه بسیجی انقلابی است

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری معظم له در گفتگو با خبرنگار مهر، مهمترین رسالت و وظیفه طلاب را تلاش و جدیت در تحصیل علوم دینی بیان کرد و گفت: طلاب و روحانیون باید عالم باشند که بتوانند برای مردم معلم خوبی باشند.

وی افزود: همچنین در کنار تحصیل علوم نباید از تهذیب نفس غفلت کنند و بدانند عمل به وظایف دینی و تخلق به اخلاق اسلامی امری ضروری است تا بتوانند برای دیگران مربی صالحی باشند.

آیت الله مجتهد شبستری انقلابی گری و روحیه استکبار ستیزی را از شاخصه های مهم طلبه تراز انقلاب دانست و اظهار داشت: طلاب در کنار تعلم، تهذب، انقلابی گری و التزام به آرمان های انقلاب اسلامی باید تلاش کنند روحیه استکبار ستیزی، ولایتمداری، ایثار، فداکاری و پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی بخصوص در شرایط فعلی میهن عزیزمان که مستکبران توطئه های گوناگون بخصوص مساله استحاله فرهنگی، اسلام ستیزی و نابودی انقلاب اسلامی که ثمره خون صدها هزار شهید است طراحی می کنند را در وجود خود تقویت کنند چرا که این مهم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و قطعا طلاب بسیجی باید بیش از پیش در این زمینه حساس باشند.

تولیت مدرسه علمیه ایروانی یکی از وظایف اصلی بسیج مستضعفین را فعالیت های فرهنگی دانست و عنوان کرد: همه بسیجیان بخصوص طلاب بسیجی باید در مراکزی مانند دانشگاه ها، مدارس، مساجد، ارگان ها، نهادها، کارخانجات و غیره حضور داشته باشند و به انجام فعالیت های فرهنگی اقدام به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر کنند.

آیت الله مجتهد شبستری ادامه داد: البته بسیجیان غیر طلبه باید به معروف ها و منکرات شرعی و عقلی و شیوه اجرای این وظیفه که باید با منطق استدلال و ملایمت (نه پرخواش و ناسزاگویی) همراه است آگاهی کامل داشته باشند و این امر قطعا سبب پیشرفت فرهنگ اسلامی در کشور می شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: علاوه بر این اقدام زبانی و قلمی به این فریضه در شرایطی که دشمنان اسلام و انقلاب از طریق فضای مجازی وارد میدان شده و القای شبهات و با سم پاشی علیه انقلاب اسلامی قصد جدا کردن نسل جوان و نوجوان از فرهنگ اسلام را دارند و درصدد ترویج سکولاریسم و مکاتب الحادی هستند از این رو فعالیت بسیج مسلما کارساز و خنثی کننده این توطئه دشمنان خواهد بود.