راه حل مشکلات ایران خود باوری، توکل به خدا، اتحاد و اتفاق و عمل به وظایف در کنار کوشش و جهد است.

  • به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز؛ حضرت آيت الله محسن مجتهد شبستري، پيش از ظهر امروز در راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان، این روز را روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی خواند و افزودند: استکبار به معنای خودبرتربینی است و به معنای سلطه جویی، زورگویی و عدم قبول حق است. هر کس خود را برتر از دیگران ببیند چنین شخصی و حکومتی مستکبر است، وظیفه ملت ها نیز مقابله با قدرتهای استکباری است به طوری که قرآن کریم در سوره نحل می فرماید؛ که خداوند مستکبران را دوست ندارد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) با اشاره به وظیفه قرآنی انسان در برابر استکبار، تصریح کردند: وظیفه شرعی، مقابله با استکبار و مبارزه با آن است، ایران اسلامی کشوری غنی است که دارای منابع عظیم طبیعی است کشورهای مستکبر به دنبال تسخیر و سلطه بر ایران برای دست یابی به منابع عظیم طبیعی مانند نفت هستند.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه بعد از کودتای ۲۸ مرداد تا پیروزی انقلاب شاهد استثمار دولت آمریکا از ایران هستیم، خاطرنشان کردند: زمانی که قانون ننگین کاپیتولاسیون طرح شد، امام راحل در برابر این قانون ننگین ایستاد و به جرم این انتقاد از کشور به ترکیه و سپس به نجف تبعید شد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر توجه و آشنایی نسل جوان با تاریخ و زمینه های پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه دادند: در ۱۳ آبان سال ۵۷ شاهد اتفاق دیگری بودیم، در این روز بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به جهت تظاهرات آرامی که در اعتراض به حکومت طاغوتی داشتند به رگبار بسته شدند و به شهادت رسیدند.
  • معظم له با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان، تصریح کردند: در ۱۳ آبان لانه جاسوسی آمریکا با هوشیاری دانشجویان و برنامه های جاسوسی آنها شناسایی و لانه جاسوسی از سوی دانشجویان تسخیر و مرکز فتنه و دشمنی های آمریکا در دل ایران اسلامی بسته شد و امام راحل در این جا گفت که این انقلاب دومی بود.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به تداوم دشمنی های آمریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی تا به امروز، خاطرنشان کردند: در سالهای اخیر نیز شاهد بدعهدی ها و خیانت های آمریکا در برجام بودیم، با وجود آنکه ایران به تمام تعهدات خود عمل کرد، آمریکا دست از زیاده خواهی برنداشته و به تعهدات خود در رفع تحریمها عمل نکرده است.
  • ایشان با بیان اینکه مسئولان آمریکا در حالی هیچ سخنی از برنامه موشکی و دفاعی در برجام نیامده است، خواستار تعطیلی برنامه موشکی ایران هستند و با وقاحت تمام می گویند که تحریم ها را لغو نخواهیم کرد، ابراز داشتند: مسئولان به هیچ وجه حاضر به تعطیلی برنامه موشکی و نظامی ایران نیستند و حتی آن را ساعتی تعطیل نخواهند کرد. برخی افراد کوتاه فکر گمان دارند با مذاکره با آمریکا مشکلات کشور حل خواهد شد، در حالی که آمریکا خود گرفتار مشکلات اقتصادی و بحران است و همچنین از نظر بین المللی نیز گرفتار بحران سوریه است به طوری که در سوریه شکست خورده و به زودی شاهد نابودی گروه تروریسی داعش خواهیم بود.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به بحران اخلاقی در آمریکا، ابراز داشتند؛ نمونه بحران اخلاقی آمریکا رقابت های ریاست جمهوری در آمریکا است، به طوری که شاهد طرح مسائل جنسی و مبتذل در آن بودیم، آمریکایی که خود گرفتار بحرانهای سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و فرهنگی است چگونه می تواند مشکلات کشور را حل کند، راه حل مشکلات ایران خود باوری، توکل به خدا، اتحاد و اتفاق و عمل به وظایف در کنار کوشش و جهد است.
  • نماینده ولی فقیه در استان با تآکید بر تداوم مبارزه با استکبار جهانی، فرمودند: انقلاب اسلامی ایران مبارزه خود را با استکبار ادامه خواهد داد، همچنین تصویب عضویت عربستان با وجود جنایت های بی شمار در حق مردم یمن، در سازمان حقوق بشر را محکوم می‌کنیم و آن را نشان از بی تعهدی سازمان ملل می دانیم.
  • ایشان در پایان تاکید کردند: همان طور که امام (ره) فرموده؛ آمریکا شیطان بزرگ است و ما هرگز جنایاتی را که علیه ملت ایران مرتکب شده است فراموش نکرده و به تأسی از رهبر انقلاب همواره شعار مرگ بر آمریکا سرخواهیم داد./