رشته پرستاری و خدمت به بیمار از بزرگ ترین فضیلت ها است./ باید برای حفظ جان و مال مردم ایثار کرد و از خود گذشتگی نشان داد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار مسئولان و جمعی از کارکنان نظام پرستاری استان و دست اندرکاران ستاد برگزاری مراسمات هفته پرستاری، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهار داشتند: رشته پرستاری و خدمت به بیمار از بزرگ ترین فضیلت ها است.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در اسلام علاوه بر حقوق اسلامی حقوق انسانی هم وجود دارد، اظهار داشتند :در قوانین اسلامی انسانها بر گردن یکدیگر حق دارند هرچند فرد مسلمان باشد یا غیر مسلمان اگر کافری هم نیازمند کمک باشد وظیفه هر مسلمانی است که به یاری او بشتابد مخصوصاً برای کسانی که بیمار باشند و از لحاظ جسمانی دچار مشکل باشد.
  • امام جمعه معزز تبریز با بیان اینکه اگر انسانی بتواند جان یک نفر را از مرگ نجات دهد مثل این است که جامعه ای را از هلاکت نجات داده است، ابراز داشتند:  توجه به نیاز های عاطفی و روانی بیماران در کنار عملیات پزشکی و درمانی امری ضروری است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری رشته پرستاری را از با فضیلت ترین شغل ها برشمردند و فرمودند: باید قدر این رشته را بدانید و با خلوص نیت و قربه الی الله به یاری همنوعان بشتابید و خدا را شاکر باشید که نعمت خدمت به همنوعان را به شما عطاء فرموده است.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها، این بانو را بزرگ پرستار حادثه عاشورا و کربلا خواندند و افزودند: به علت نقش بی بدیل این بانوی بزرگ هم از لحاظ تبیین اسلام و  قیام سید الشهداء و هم در پرستاری از یتیمان، روز ولادت ایشان به عنوان روز پرستار انتخاب شده و شما هم باید به تأسی از ایشان روحیه خدمت به همنوعان را در خود تقویت نمایید.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به رشادت و شهامت آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو که منجر به شهادت و مصدومیت عده ای از آنها شد، .. شجاعت، ایثار و فداکاری آنان را درس عبرتی برای همگان خواندند و ابراز داشتند: باید برای حفظ جان و مال مردم ایثار کرد و از خود گذشتگی نشان داد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) در پایان با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر یادی از بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب و دفاع مقدس کردند و خاطرنشان نمودند: انقلاب اسلامی ایران و حفظ ارزشهای دینی جزء با ایثارگری ها و از خودگذشتگی مردم دست یافتنی نبود و آحاد مردم ضمن شرکت در برنامه ها و جشن های پیروزی انقلاب اسلامی، باید حضوری گسترده و باشکوه در راهپیمایی روز ۲۲بهمن داشته باشند./