سخنان برخی از مسؤولان سابق با مبانی دینی سازگار نیست| همه پرسی درخواست ضد انقلاب است 

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در درس خارج فقه خود پیش از ظهر امروز سه شنبه هشتم اسفندماه ۱۳۹۶ در مدرسه علمیه آیت الله ایروانی(ره) برگزار شد با اشاره به اظهارات برخی از مسؤولان سابق جمهوری اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه دیده می شود که برخی از مسؤولان گذشته و برخی که امروز مشغول هستند براساس ادب، علم و منطق سنجیده قدم برنداشته و سخن نمی گویند.

 

ایشان ادامه دادند: رهبری در گذشته اشاره داشتند که افرادی می آیند و چند سالی در کشور مدیریت می کنند و سپس اوپوزوسیون تشکیل می دهند و علیه نظام قدم برمی دارند. این مساله نامه نوشتن به محضر رهبر انقلاب اسلامی و پیشنهاد اینکه انتخابات باید در کشور تجدید شود چه معنایی دارد؟

 

آیت الله مجتهد شبستری، ابراز داشتند: علاوه براینکه به زمین و زمان بد گفته شده، قوا و مسؤولان را نیز  زیر سوال بردند. این اقدام سوژه به دست دشمنان می دهد، آن سخنانی که از خارجی ها انتظار داریم و مستکبران علیه نظام اسلامی یاوه گویی می کنند را برخی در داخل کشور با بی‌منظقی و بی معنا بیان می کنند، به خیال اینکه مثلا برخی از بستگانشان دچار بی قانونی شده و قانون باید با آنان رفتار بکند. آیا باید به جای اینکه از قانون تمکین کنیم به بدگویی بپردازیم؟ و از این بالاتر به نائب امام زمان(عج) جسارت کنیم؟

متولی و مسؤول مدرسه علمیه آیت الله ایروانی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: این کار به این دلیل است که اصول ادب رعایت نمی شود و به خاطر معروف شدن هم باشد معروفیت به این نیست که انسان بدگویی کند و البته باید با کارهای مثبت به مردم خدمت کند تا معروف شود. حال چند نفر ضد انقلاب اگر دور انسان جمع شده و تعریف کنند معیار نیست. جای تاسف است که این اتفاقات رخ می دهد و مردم از این جریان ناراحت هستند.

 

ایشان با بیان اینکه برخی از مسؤولان در اجتماع مردم به همه پرسی اشاره می کنند، گفتند: بیان کردن این موضوع(همه پرسی) الان چه لزومی دارد؟ در اصل ۵۹ قانون اساسی آمده در مسائل مهم سیاسی و اقتصادی اگر اختلاف نظر شدید و غیر قابل حل باشد همه پرسی نیاز می‌شود. همه پرسی به  دوسوم آراء مجلس و فرمانی که از سوی رهبر صادر می شود  نیاز دارد. امروز چنین چیزی وجود ندارد و این حرفها را ضد انقلاب می زد که باید برای حجاب اجباری همه پرسی انجام شود. در اصل نظام که تردیدی نیست و بهترین همه پرسی حضور مردم در ۲۲ بهمن است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزودند: مردم ولایت و اصل جمهوری اسلامی را قبول دارند و این اظهارات جایی ندارد. این سخنان برخلاف این روایت است که فرمود؛ «حَصِّنوا اَعْراضَکُمْ بِالاَدَبِ وَ دینَـکُمْ بِالْعِلْمِ» آبروی خویش را با داشتن ادب و دین خود را با علم منطق و برهان حفظ کنید.

ایشان ادامه دادند: سخن بی مبنا زدن با مبانی دینی سازگار نیست. امیدواریم این افراد متنبه شده و دیگر این رفتار را تکرار نکنند. دشمنان علیه نظام اسلامی به دنبال پیدا کردن سوژه علیه نظام هستند، اگر بنا شود در داخل برخی با بیان اینگونه مسائل به نام انتقاد اهانت کنند دشمن برداشت می کند که اختلاف داخلی وجود دارد که کار صحیحی نیست.