فراموش نکنیم وظیفه اصلی ما همان احیای اسلام است./ فقط با چشم گفتن و شعار مشکل حل نمی‌شود باید جهادی عمل کرد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ، پیش از ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در همایش بزرگ “میثاق امت با ولایت” که در سالن اجتماعات مصلای اعظم حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشتند: انقلاب اسلامی ایران مصداق عینی آیه ۸۱سوره مبارکه اسراء است که خداوند متعال می فرماید ” حق ماندنی و باطل رفتنی است”، مَثل باطل مثال کف‌های روی آب است که سروصدا می‌کنند اما از بین می‌روند، گرچه خود آب مفید و ماندنی است.
  • معظم له با بیان اینکه امروزه مدافعان حرم برای رفع فتنه از ایران در فراتر از مرزها به جنگ می‌پردازند، خاطرنشان کردند: برخی اشکال نگیرند که در سوریه چه می‌کنیم، چراکه این دستور قرآن است «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا قاتِلُوا الَّذینَ یَلونَکُم مِنَ الکُفّارِ» ای کسانی که ایمان آورده‌اید! با کافرانی که به شما نزدیکترند، پیکار کنید! نمی‌گوید داخل کشور شما، می‌گوید وقتی نزدیک شما می‌آیند با آنها مقابله کنید.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه خلاصه فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) دعوت به‌حق و دعوت به توحید است، ابراز داشتند: از ابتدای شروع نهضت تا آخرین دقایق عمر بابرکتشان شعارهایی را مطرح کردند که آنها را نیز به مرحله عمل رساندند که از آن جمله می‌توان به شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی اشاره کرد. امام خمینی(ره) نه قدرت شرق و نه قدرت غرب را قبول داشتند بلکه فقط قدرت خداوند متعال را در نظر داشتند، ایشان در هر زمان که اسلام را درخطر دیدند به افشاگری و مبارزه پرداختند، به طور مثال در قضیه ننگین قانون کاپیتولاسیون موضع قاطع خود را بیان نمودند که منجر به تبعید ایشان به خارج از کشور شد.
  • معظم له با بیان اینکه در دوران شاه نصف پول نفت به جیب بیگانگان می‌رفت و نصف دیگر برای عیاشی دربار هزینه می‌شد، افزودند: چرا باید ۸ هزار میلیارد دلار در جشن ۲۵۰۰ ساله هزینه کنند و چرا باید بیت‌المال برای این موضوعات هزینه می‌شد؟  امام به ظلم و تبعیض پایان داد و خواستار عدالت شد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان آرمان‌های امام و انقلاب یادآور شدند؛ حضرت امام در سخنرانی تاریخی خود در ۱۲بهمن ماه ۵۷ در بهشت زهرا اشاره کردند باید ما وظیفه اصلی خود را که همان احیای اسلام است فراموش نکنیم و نگذاریم تا محرمات دین در جامعه رواج پیدا کند، در مقابل ملت ایران هم از هیچ تلاش و کوششی دست برنداشتند تا انقلاب به وضعیت کنونی خود برسد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در راه رسیدن به پیروزی انقلاب مشقت‌های زیادی متحمل شده و شهدای زیادی تقدیم اسلام نمودیم، خاطرنشان کردند: بسیاری از عزیزانمان باتحمل سخت‌ترین شکنجه‌ها توسط رژیم ستم‌شاهی یا جان خود را از دست دادند یا به درجه جانبازی نائل شدند، اینها همه باید برای ما درس باشد و جوانان باید بدانند که این انقلاب به‌راحتی به دست نیامده که به‌راحتی هم از دست برود. مردم ایران بارها ثابت کردند که از انقلاب و آرمان‌های آن خسته نشده‌اند بلکه روز به روز به آن علاقه‌مندتر هم می شوند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با اشاره به راهپیمایی ۲۲بهمن افزودند: مطمئن هستم که در این روز بزرگ مردم پر شورتر از سال‌های گذشته حضور خواهند داشت زیرا در روزهای اخیر رئیس‌جمهور گستاخ آمریکا با رفتار اشتباه خود به مردم ایران توهین کرد و کشور ما را در شمار تروریست‌ها قرار داد. این در حالی است که در کشوری همچون عربستان نه تنها حقوق بشر معنی ندارد بلکه مرکز پرورش و حمایت از تروریست است، گرچه وزارت امور خارجه جواب متقابل داده اما مردم هم باید به صحنه آمده و جواب دندان‌شکن بدهند.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با اشاره به فضائل مقام معظم رهبری، فرمودند: باید قدر اسلام، انقلاب و رهبری را بدانیم و خدمتگزار مردم باشیم، گرچه زحماتی توسط دولتمردان کشیده می‌شود اما کافی نیست. باید اوامر رهبری در زمینه حل مشکلات مردم اجرا شود، مسئولین نباید مردم را خسته و ناامید کنند، فقط با چشم گفتن و شعار مشکل حل نمی‌شود باید جهادی عمل کرد.
  • نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فتنه‌های دشمنان انقلاب اظهار داشتند: مخالفان اسلام و انقلاب می‌خواهند تا جامعه دوقطبی شود در همین راستا به اختلافات موجود دامن می‌زنند و سعی دارند تا ناکارآمدی نظام را به همه نشان دهند. اما آنها غافلند که اسلام تنها راه نجات بشریت است، در مقابل، مردم و مسئولین باید با رفتار و کردار خود توطئه‌های دشمن را خنثی کنند./