مراسم کلنگ زنی پروژه احداث بیمارستان شهید آیت الله دکتر مفتح چهاردانگه

به گزارش دفتر آیت الله مجتهد شبستری بعد از ظهر امروز پنجشنبه دوازدهم مرداد ماه مراسم احداث کلنگ زنی پروژه بیمارستان شهید آیت الله دکتر مفتح چهاردانگه با حضور معظم له برگزار شد.

حضرت آیت الله مجتهد شبستری(دام ظله) که از طرف مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) تولیت کلیه‌ی موقوفاتی که آیت الله ایروانی(ره) سرپرستی آن را برعهده داشتند از جمله موسسه‌ی خیریه‌ی خاتم الاوصیا به ایشان تفویض شده است، در سخنانی پس از تبریک میلاد با سعادت امام رضا و بیان فضائل آن امام همام ابراز داشتند: خداوند نعمت های بسیار زیادی به انسان اعطا کرده است که بعضی معنوی و بعضی مادی و جسمانی هستند و وجود مقدس امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا یکی از نعمت‌های معنوی است که خداوند به انسان ارزانی داشته است.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان حدیثی از امام رضا(ع) نعمت سلامتی و امنیت را دو نعمت مجهول القدر دانستند که تا انسان آن‌ها را از دست ندهد به ارزش آن‌ها پی نخواهد برد. معظم له در ادامه افزودند: بهداشت که به معنای پیشگیری از بیماری‌ها است و خدمات درمانی امری لازم و ضروری است.

نماینده‌ی مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیشرفت‌های زیادی که در حوزه‌ی سلامت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور صورت گرفته است فرمودند: هنوز بعضی از مناطق با کمبود مراکز درمانی مواجه هستند و شهر چهاردانگه با وجود نزدیکی به تهران و جمعیت قابل توجه از مرکز درمانی مناسبی برخوردار نیست.

تولیت حوزه‌ی علمیه آیت الله ایروانی(ره) با بیان برخی مشکلات پیش روی احداث بیمارستان تأکید کردند: تمام مشکلاتی که در ابتدا از جهت اسناد و برخی واگذاری‌های زمین‌های بیمارستان به برخی نهادها وجود داشت، برطرف شده است.

آیت الله مجتهد شبستری در ادامه با تشکر از خیرین،شهردار، شورای شهر و فرمانداری چهاردانگه و سایر ارگان ها و نهاد های ذی‌ربط افزودند: توجه و همکاری نهادهای مختلف برای اتمام هرچه زودتر احداث بیمارستان لازم است.

پس از پایان سخنرانی کلنگ احداث بیمارستان خاتم الاوصیا به صورت نمادین توسط حضرت آیت الله شبستری بر زمین زده شد.

انتهای پیام/