معنی انتظار، آمادگی و زمینه سازی برای ظهور است./ برای احیای ارزش های اسلامی و قرآنی این همه شهید دادیم./ سربازان حضرت ولی عصر (عج) باید در خط مقدم جبهه باشند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ظهر امروز در آستانه میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج)؛ مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه های علمیه آذربایجان شرقی با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز حضرت آیت الله مجتهد شبستری و حضرت آیت الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و جمعی از علما، فضلا و طلاب استان در حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) تبریز برگزار شد. در این مراسم حضرت آیت الله مجتهد شبستری ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان، اظهار داشتند: در متون دینی آمده است؛ حضرت امام زمان(عج) دین جدیدی نمی آورند، بلکه عدالت و احکام اسلام را احیاء می کند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با تشریح وظایف شیعیان در عصر غیبت، ابراز داشتند: از جمله وظایف اصلی و مهم شیعیان؛ مسئله انتظار است و مستضعفان جهان منتظر ظهور آن حضرت هستند، لذا معنی انتظار به معنای پویایی و تشویق کننده به حرکت است، معنی انتظار یعنی آماده بودن و نه دست روی دست گذاشتن، لذا باید زمینه ساز ظهور حضرت باشیم.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور است، خاطرنشان کردند: بعضی از تشکل ها ادعای طرفداری مهدویت را می کنند و در عمل برخلاف رهنمودهای امام بزرگوار عمل می کنند. امام راحل می فرمود؛ شما باید در صحنه حضور داشته و زمینه ساز ظهور آن حضرت باشید.
  • معظم له در ادامه افزودند: استکبار جهانی تلاش می کند حرکت های انقلابی را تضعیف کرده و از بین ببرد و همان اسلام آمریکایی را حاکم کند، که بر بی طرفی و بی تفاوتی و تسلیم شدن در مقابل بیگانگان تاکید دارد. حقیقت مسئله این است که اگر ما شیعه واقعی باشیم باید از منتظران آن حضرت باشیم و معنی انتظار، آمادگی و زمینه سازی برای ظهور است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از امضای بی سر و صدای سند ۲۰۳۰ یونسکو، آن را برخلاف فرهنگ انتظار دانستند و تصریح کردند: در فرهنگ انتظار باید ارزش های اسلامی در جامعه حاکم باشد، لذا دین ستیزی در این سند مشهود و برای کشور مایه ذلت و شرم آور است، در حالی این سند امضا شده که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین و ابلاغ شده بود، اما عملیاتی نشده است.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به اظهارات جنجالی برخی از کاندیداها و طرفداران آنها ابراز داشتند: این اظهارات و سخنان با شئون اسلام سازگار نیست. برای احیای ارزش های اسلامی و قرآنی این همه شهید دادیم و باید در کشور ارزش های اسلامی حاکم باشد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری بر حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری تاکید و اظهار داشتند: کسانی به شوراها راه یابند که متدین و متعهد به اسلام و ارزش های دینی باشند. دولتی تشکیل شود که استکبارستیز بوده و بجای ترویج ارزش های غربی،.. ارزش های اسلامی را بیشتر رایج کند و نگاهش به درون کشور و غربزده نباشد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وظیفه سنگین روحانیت در این شرایط سخت تهاجم فرهنگی دشمن، تاکید فرمودند: دشمن از هر طرف؛ فضای مجازی گرفته تا ماهواره ها .. بر علیه اسلام شبهه افکنی می کند و سربازان حضرت ولی عصر (عج) باید در خط مقدم جبهه باشند. طلاب و روحانیون باید در کنار تحصیل علوم دینی نسبت به پاسخگویی به شبهات روز اقدام کنند./