مملکت را مدیریت جهادی و نیروهای انقلابی پاسداری می کنند./ تقدیم بیش از دویست هزار شهید برای اجرای احکام اسلام بود./ شیوه ما شیوه اسلام و قانون است./ آیا انجام وظیفه اسلامی، سختگیری و خشونت است؟

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در اولین همایش تشکیل حفاظت شخصیت سپاه که در سالن همایش‌ شهدای سپاه عاشورا برگزار شد، اظهار داشتند: رهبرانقلاب از وضع موجود ناراحت و گلایه های فراوان دارند، در کشور مشکلات اقتصادی زیاد است، لذا معظم له این همه بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.
 • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با بیان اینکه متأسفانه عملکرد کم و شعارها زیاد است، ادامه دادند: با توجه به اینکه عده ای ناآگاه؛ بی تفاوت به وضع موجود کشور هستند ولی اکثریت مردم مسلمان ایران خواستار رفع مشکلات اقتصادی بوده و از این مشکلات اقتصادی اسفناک تر مشکلات فرهنگی کشور است، در این راستا مقام معظم رهبری می فرمایند؛ از وضع فرهنگی که در کشور می بینم، شب ها خوابم نمی برد،.. نباید وضعیت کشور را اصلاح کرد؟
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر جضور آگاهانه مردم در انتخابات پیش رو، معیارهای رهبرانقلاب را در انتخاب اصلح مهم دانستند و ابراز داشتند: عزیزان در آستانه ۲۹اردیبهشت روز امتحان بزرگ الهی قرار گرفته ایم، راجع به اصل هنوز شما همگی انقلابی و آشنا به وظایف خودتان هستید و علاوه بر حضور گسترده از دوستان و آشنایان .. نیز دعوت کنید. راجع به انتخاب اصلح مقام معظم رهبری هم مکرر فرموده اند که حضور و شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است و باید معیارهای معظم له را در انتخاب اصلح در نظر گرفت.
 • نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی با بیان اینکه در اغلب صفحات صحیفه نور امام راحل، راجع به استکبار ستیزی و شیطان بزرگ بودن آمریکا اشاراتی داشته اند و ما اینها را فراموش نکردیم، که امام (ره) به ما تعلیم فرمود؛ وقتی دیدید بیگانه ها از گروهی تمجید می کنند بدانید که آنها ایرادی دارند، بیگانه ها، استکبارجهانی و مستکبرین از چه گروهی حمایت می کنند؟ و اینها از روی کار آمدن چه گروهی واهمه دارند،.. این هم یک مسئله ای مهم است که امام بزرگوار بارها فرموده بودند.
 • امام جمعه تبریز، علت اصلی ترس دشمنان از انقلاب اسلامی را ترویج تفکرات استکبار ستیزی در بین ملت ها دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان، باید هم از انقلاب اسلامی واهمه داشته باشند؛ زیرا مملکت را رزمندگان اسلام و روحیه انقلابی نگه داشته است، نه آنهایی که اگر یک هواپیمای دشمن در آسمان ببینند، خودشان را در سوراخ موش مخفی می کنند و یا با چمدان های پر از پول از مملکت خارج می شوند. مملکت را مدیریت جهادی و نیروهای انقلابی پاسداری می کنند. این مسائلی است که باید همه را از آن مطلع و آگاه ساخت.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری، سپاه پاسداران را پاسداران اصلی انقلاب اسلامی برشمردند و اذعان کردند: طبق اصل قانون اساسی، این عزیزان مسئولیت و ماموریت دارند از دستاوردهای انقلاب حفظ و حراست کنند، و ما الان شاهد برکات این نهاد مقدس هستیم و به درایت امام بزرگوار پی می بریم، به درایت آن عزیزانی که قانون اساسی را نوشته و تدوین کرده اند، شهید بهشتی ها.. رضوان الله علیه به عظمت فکری آنها پی می بریم که چقدر نهاد با برکتی را پیش بینی کردند.
 • ایشان در ادامه همه بخش های سپاه را مثمرثمر دانستند و با اشاره به بخش سازندگی، تصریح کردند: سپاه در بخش سازندگی با احداث پالایشگاه عظیم خلیج فارس که نه تنها در آینده نزدیک  احتیاج به وارد کردن بنزین نخواهیم داشت بلکه خودکفاء بوده و نیز بنزین را صادر خواهیم کرد. این پالایشگاه بسیار عظیم بوسیله قرارگاه خاتم الانبیاء احداث شده و برای کشور ما یک ارمغان بزرگی است.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، حفاظت را یکی از بخش های مهم سپاه پاسداران برشمردند و اظهار داشتند: از جمله فعالیت مهم این نهاد مقدس حفاظت از شخصیت ها و حفاظت از هواپیماها است. در گذشته هواپیما ربایی زیاد بود و موجب ایجاد خسارت های سنگین و هتک حیثیت هایی به کشورمان می شد اما از موقعی که حفاظت سپاه آمده دیگر از این قبیل مسائل خبری نیست.
 • ایشان در ادامه افزودند: اوایل انقلاب، شهید مطهری رضوان الله علیه اولین شهید بزرگواری که ترور شد اگر ایشان محافظی داشتند قطعاً این بزرگوار را از دست نمی دادیم. همینطور شهدایی که به وسیله منافقین ترور شدند هفده هزار آمار میدهند که ما شهید ترور داریم، بوسیله گروهک منافقین فرقان و گروهک های وابسته به نفاق و مزدوران استعمار .. شهدای بزرگوار محراب آیت الله شهید قاضی، آیت الله شهید مدنی، خاطره این دو بزرگوار را نیز گرامی می داریم. آیت الله شهید دستغیب، آیت الله شهید اشرفی اصفهانی آیت الله صدوقی،.. شهدای هفتم تیر بهشتی ها و هشتم شهریور شهید مفتح ها و باهنرها و تمام شهدای دیگر که بوسیله منافقین کوردل این بزرگانی که ما از دست دادیم با آن تشییع جنازه ها مایه شوکت و عظمت اسلام شدند.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان خاطره ای از اوایل انقلاب که زمان شهید مدنی رضوان الله علیه، ایشان را به نماز جمعه تبریز دعوت کرده بودند، ادامه دادند: دو روز مانده من برای انجام صله ارحام بستگان به شبستر رفتم، خدا رحمتش کند، آن زمان امام جمعه شبستر اصرار کرد که این جمعه را باید اینجا باشید، گفتم حالا جمعه ای دیگر .. به تبریز قول داده ام، .. بالاخره ماندیم و در نماز جمعه شبستر صحبت کردیم و آن روز توفیق نداشتیم تبریز باشیم. ساعت ۲بعدازظهر بعد از اقامه نماز و صرف نهار از اخبار شنیدیم که آیت الله مدنی رضوان الله علیه در این فاجعه عظیم به شهادت رسیدند.
 • معظم له در خاطره ای دیگر از اوایل انقلاب بیان فرمودند: موقعی هم در تهران منافقین ما را تعقیب می کردند، تا نماز جمعه تهران آمدند، من هم شب از تلویزیون شنیدم که کشفی شده که فلان کس را منافقین تعقیب می کردند و موفق به ترور نشدند، گویا این منافقین اتومبیلی را از نماز جمعه تهران دزدیده و فرار می کنند، بسیجی ها نیز اینها را تعقیب و در نهایت بطرف اتومبیل شلیک و لاستیک را پنجر می کنند، از جیب یکی از این منافقین دستگیر شده، کروکی منزل و مسجد ما را پیدا کرده بودند، که قرار بود همان شب جمعه ما را ترور کنند و جزء برنامه اینها بود که اعتراف هم کردند، خلاصه چند بار شده این مسائل پیش آمده ولی شهادت نصیب ما نشده است.
 • نماینده ولی فقیه با اشاره به اظهارات عده ای که می گویند؛ اگر ما مسئولیت پیدا نمی کردیم سایه جنگ بر سر این کشور بود و ما آمدیم مثلاً با برجام برطرف کردیم!! .. اظهار داشتند: جواب این مطلب را هم حضرت آقا در آن بیانات شیوا فرمودند؛ که شما برطرف نکردید حضور مردم در صحنه ها بود که سایه جنگ را از این کشور برطرف کرده و می کند.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، با بیان چهار عامل که موجب اقتدار و تقویت نظام جمهوری اسلامی می شود، تصریح کردند: یکی از چهار عامل که سایه جنگ را از کشور برطرف می کند؛ سایه بلند پایه رهبرمعظم انقلاب است، ایشان بادرایت و باکفایت خویش این مملکت را پاسداری و منادی  وحدت است. دومین عامل؛ حضور گسترده و آگاهانه مردم در صحنه های انقلاب؛ راهپیمایی ها، انتخابات .. سومین عامل؛ حضور رزمندگان و دلاوران عزیز، نیروهای مسلح ما مخصوصاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی .. و عامل چهارم؛ داشتن تسلیحات پیشرفته نظامی؛ موشک های دور برد، پهپاد های فراوان ساخت ایران.
 • ایشان در ادامه دلیل اصلی واهمه دشمنان از انقلاب اسلامی را این چهار عامل عنوان کردند و یادآور شدند: یک بار هم رهبرمعظم انقلاب اشاره فرمودند اگر یک گلوله بطرف ایران شلیک بشود، تلاویو را با خاک یکسان می کنیم. این هم تقریباً یک ماه پیش شبهه ای بود که برای ترساندن مردم مطرح کرده بودند، در حالی که مردم ما شجاع و آگاه به مسائل هستند.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با اشاره به تعبیرات اخیر عده ای که میگویند در کشور دو شیوه مدیریتی رقابت می کند؛ یکی شیوه ای که توأم با خشونت و سختگیری است و دیگری با تأمل و آسانگیری، .. معظم له؛ پیش گرفتن این ترفند را موجب دوقطبی سازی در جامعه دانستند و تاکید فرمودند: رهبر ما مکرر فرموده از دوقطبی سازی کشور اجتناب کنید و این عین دوقطبی سازی است، یعنی چه دو شیوه مدیریتی داریم، شیوه ما شیوه اسلام و قانون است شیوه ما رهنمودهای رهبری است.
 • ایشان با بیان اینکه هیچ کدام از کاندیداها نگفتند که ما جنگ طلب و اهل خشونت هستیم، تصریح کردند: این چنین اظهاراتی کذب محض و جوسازی برای دوقطبی کردن جامعه است، هیچ کدام از کاندیداهای ما چنین صحبت هایی نکرده اند و غالباً راجع به مسائل اقتصادی کشور صحبت می کنند، عده ای سریعاً به وضع موجود اذعان و عده ای حاضر به اعتراف نیستند از وضع اشتغال و ازدواج جوانان گرفته تا رکود و بیکاری که بر مملکت حاکم است.
 • امام جمعه تبریز وضعیت فرهنگی کشور را اسفناک عنوان کردند و اظهار داشتند: عده ای به نیروی انتظامی اجازه ی امر به معروف و نهی از منکر را نمی دهند، و سبب ترویج ولنگاری در جامعه می شوند. این همه آیات قرآنی راجع به امر به معروف و نهی از منکر آمده، آیا انجام وظیفه اسلامی، سختگیری و خشونت است؟
 • ایشان با بیان اینکه تقدیم بیش از دویست هزار شهید برای اجرای احکام اسلام بود، ابراز داشتند: زمان شاه بی حجابی، عریانی و افکار غرب زده ها در مملکت حاکم بود، برای حاکمیت اسلام در این کشور این همه شهید دادیم و امروز مردم گله مندند از حقوق نجومی گرفته تا ضعف مدیریت ها،.. از کشف محموله قاچاق از خانه دختر وزیر گرفته تا فسادهای اداری کلانی که می شنویم،.. از بداخلاقی و تندخویی بعضی مسئولین دولت با مردم …اینها هم واقعیت ها و ضعف هایی  است که در مناظره های انتخاباتی مطرح می شود. و گفتن اینها بر خلاف قانون نیست و وظیفه همه هست که از این مسائل آگاه شوند. البته من معتقدم؛ ادب و نزاکت را باید همه کاندیداها رعایت کنند.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در پایان از مسئولان و دست اندرکاران تهیه این همایش و کسانیکه در حفاظت سپاه زحمت می کشند تقدیر کردند و در ادامه فرمودند: چه آنهایی که بازنشست شده اند و چه آنهایی که الان شاغل هستند، قدردانی می کنم و عرض خسته نباشید دارم،  این عزیزان واقعاً ایثارگری و فدارکاری می کنند و گاهی اوقات هم ممکن است به درجه رفیع شهادت برسند./