نمازجمعه نماد انقلاب و یادگار حضرت امام(ره) است.

  • به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز؛ حضرت آيت الله محسن مجتهد شبستري، پيش از ظهر امروز در جلسه ستاد قرارگاه نماز جمعه که در محل بیت معظم له و با حضور مسئولین استانی برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت ایام عزاداری سیدالشهدا و یاران باوفایش و با تسلیت پیشاپیش اربعین حسینی(ع)، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور در خصوص قرارگاه نماز جمعه افزودند: نماز جمعه میعادگاه عاشقان الهی و مردم انقلابی است.
  • ایشان با ذکر اهمیت نماز جمعه درآیات و روایات خاطر نشان کردند: تأکید فراوان در اسلام بر نمازجمعه بدلیل این است که نماز جمعه تجلی وحدت مسلمانان بوده و منشأ بصیرت افزایی است. نماز جمعه محل افشای جنایات دشمنان و طرح مسائل سیاسی- اجتماعی و مکانی برای ذکر الهی است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) در ادامه فرمودند: نماز جمعه هرچه با شکوهتر و پربارتر باشد آثار و برکات بیشتری خواهد داشت و برای نیل به این هدف و تبدیل نمازجمعه به قرارگاه فرهنگی، احتیاج به فعال نمودن ستاد های نماز جمعه می باشد.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به لزوم انجام فعالیتهای متنوع در زمینه های مختلف فرهنگی، دینی و اجتماعی توسط ستاد نماز جمعه افزودند: لازمه این تنوع فعالیت استفاده از نظرات افراد متخصص و کارآ در زمینه های متعدد و اقشار مختلف می باشد تا نماز جمعه که نماد انقلاب، یادگار حضرت امام(ره) و از برکات انقلاب اسلامی و از فرائض اسلام است پربارتر گردد.
  • ایشان ضمن بررسی ابعاد منفی استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و تلاش دشمنان خارجی و مزدوران داخلی آنان در این زمینه، ادامه دادند: دشمن با انتشار محتوای مبتذل، ضد اسلامی و ضد شیعه، قصد به فساد کشاندن نسل جوان و انقلابی را دارد که یکی از روشهای مقابله و چاره جویی در برابر این اقدامات و توطئه های دشمنان استفاده از ظرفیتهای نماز جمعه و قرارگاه فرهنگی آن است. این امر با جذب جوانان و برنامه ریزی و استفاده از نظرات فرهیختگان امکان پذیر خواهد بود.
  • در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسین تقی زاده مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و ستاد نماز جمعه تبریز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای (مد ظله العالی) و بیانات آن حضرت در خصوص قرارگاه نماز جمعه، موراد مهم و محورهای اصلی جلسه را ذکر و توضیحاتی راجع به قرارگاه نمازجمعه و ستاد نماز جمعه ارائه نمود.
  • جلسه قرارگاه نمازجمعه با تبادل نظر و انتقال تجربیات اعضای حاضر و تصویب تشکیل کمیته هایی در زمینه های فرهنگی، مراسمات ، امنیت و انتظامات، جوانان و خواهران به کار خود پایان داد./