همایش علمی در گرجستان با موضوع غدیرخم و نقش آن در تاریخ اسلام

این همایش با مشارکت اداره مسلمانان گرجستان، نمایندگی جامعه المصطفی (ص) العالمیه و با حضور شخصیت های دینی ، برخی علما و بزرگان دینی گرجستان در تفلیس برگزار شد.

به گزارش دفتر ایت الله محسن مجتهد شبستری  همایش علمی «غدیر خم  و نقش آن در تاریخ اسلام » ۲۵ شهریورماه در گرجستان برگزار شد.
این همایش با مشارکت اداره مسلمانان گرجستان ، نمایندگی جامعه المصطفی (ص) العالمیه و با حضور شخصیت های دینی  ، برخی علما و بزرگان دینی گرجستان در تفلیس برگزار شد .
در این همایش آیت الله «مجتهد شبستری» رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) به تشریح جایگاه والای ولایت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و همچنین ویژگی های ایشان از جمله شجاعت ، علم و تقوا  از دیدگاه علمای اهل تشیع و تسنن پرداخت.
وی با تاکید بر وفاداری مسلمانان بر حفظ دو امانت بزرگ رسول مکرم اسلام (ص)گفت : علت وقوع برخی حوادث در برخی کشورها توجه نکردن به آموزه های قران کریم و دوری از  اهل بیت (ع) است .
وی با اشاره به فتنه های اخیر در برخی کشورها ،مسلمانان را بر حفظ وحدت و اتحاد سفارش کرد.
«رامین ایگید اف» شیخ الاسلام اداره مسلمانان گرجستان هم گفت : بعثت پیامبر اسلام (ص)و معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین پیامبر اسلام (ص) در غدیر خم از رویدادهای مهم و سرنوشت ساز مسلمانان و تاریخ اسلام است.
۱۳۷۵۸۶۶_۹۵۰
«داوود زارع» نماینده جامعه المصطفی در گرجستان دیگر سخنران این کنفرانس بود که با استناد به آیات قرآن کریم به تشریح واقعه مهم غدیر خم پرداخت.