کارهای خیّر و خداپسندانه باید در جامعه نهادینه شود. /خوشحال کردن خانواده های نیازمند اقدامی خداپسندانه است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز، حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار رئیس ستاد دیه کشور با بیان اینکه ستاد دیه مرکز کارهای خیّر و خداپسندانه ای است، اظهار داشتند: با توجه به اینکه قرآن کریم در کنار ایمان، انسان را به انجام کارهای خیّر تشویق می کند، می توان گفت که ستاد دیه هم، مصداق عمل صالح است.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته)، آزاد کردن افراد بی گناه از زندان و خوشنودی خانواده های آنها را از احسان های بسیار بجا و شایسته برشمردند و ابراز داشتند: خیّرین در همه جا زحمت می کشند، و در شرایط فعلی و اوضاع نابسامان اقتصادی نیز به نیروهای مقاومت، جنگ زدگان و آوارگان سوریه و بازسازی عتبات عالیات هم کمک می کنند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم آذربایجان همیشه و در همه حال در کارهای خیّر سهیم اند و کمک های چشمگیری می کنند، اظهار داشتند: کارهای خیّر و خداپسندانه باید در جامعه نهادینه شود و امیدواریم در اثر فرهنگ سازی در جامعه اصلاً زندانی بی گناه نداشته باشیم.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه انجام کارهای خیّر و خداپسندانه نباید فقط مختص ماه مبارک رمضان باشد، افزودند: ماه مبارک رمضان ماه احسان و انفاق است، ولی اشکال ندارد سالی دو بار اعمال خیّر در مناسبت های مختلف نیز؛ دهه فجر و شب عید … انجام پذیرد، و دعوت از مردم در این مناسبت ها جهت کمک به افراد نیازمند بی تاثیر نخواهد بود.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) جشن نیکوکاری در شب عید را فرصتی مناسب برای کمک به بچه های بی بضاعت و زنان بی سرپرست دانستند و فرمودند: خوشحال کردن خانواده های نیازمند اقدامی خداپسندانه است و موجبات خرسندی رسول اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) را فراهم می آورد.
  • نماینده ولی فقیه در استان، رفع گرفتاری، آزادی مؤمنین و مسلمان را موجب خوشحالی مقام معظم رهبری دانستند و در ادامه افزودند: دستگیری نیازمندان و انجام کارهای خیّر باعث رضایت و خشنودی قلب نازنین حضرت ولی عصر (عج) نیز می گردد و این کار خداپسندانه ای است./