موسسه‌ی خاتم‌الاوصیا تحت اشراف آیت الله‌مجتهدشبستری برای ایجاد مراکز درمانی فعالیت می‌کند

موسسه‌ی خیریه‌ی خاتم‌الاوصیا که پس از رحلت آیت الله ایروانی(ره) تحت نظارت و تولیت حضرت آیت الله مجتهدشبستری(دام ظله) قرار داد، به منظور احداث بیمارستان در شهر چهاردانگه توسط جمعی از خیرین ایجاد شد. برای آشنایی بیشتر با این موسسه‌ی خیریه از مدیرعامل این موسسه حاج علی اکبر قوامی درباره‌ی چگونگی تأسیس و فعالیت های این موسسه پرسیدیم و ایشان در پاسخ گفت:

عده‌ای از خیرین که قبل از انقلاب فعالیت داشتند با توجه به توصیه‌هایی که شد تعدادی از زمین‌های منطقه‌ی چهاردانگه را برای ساختن بیمارستان در اختیار آیت الله ایروانی قرار دادند که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در زمان ریاست جمهوریشان کلنگ احداث بیمارستان را زدند اما متأسفانه به دلیل کمبود بودجه و معضلات اول انقلاب پروژه ادامه نیافت.

در سال هفتاد و یک و مصادف با اواخر عمر مرحوم آیت الله ایروانی برای اجرای قانونی پروژه‌ی احداث بیمارستان و سایر خدمات درمانی و فعالیت‌های عام المنفعه  موسسه‌ی خیریه‌ی خاتم‌الاوصیا ثبت شد. بعداز فوت آیت الله ایروانی فعالیت‌ها معلق ماند تا زمانی که آیت الله مجتهدشبستری از طرف مقام معظم رهبری به عنوان جانشین آیت الله ایروانی در کلیه‌ی امور از جمله موسسه‌ی خاتم الاوصیا منصوب شدند.

در این سال‌ها دو بار هیأت امنا تغییر کردند و آیت الله مجتهدشبستری هم به تبریز منتقل شدند و باعث شد فعالیت‌های موسسه کاهش یابد حتی دو نفر برای ساخت بیمارستان قبول مسئولیت کردند اما متأسفانه سرباز زدند و رفتند، تا  سه سال پیش که توسط آیت‌آلله مجتهدشبستری تصمیم گرفته‌شد حال که بودجه برای ساخت بیمارستان با وجود هزینه‌های زیاد کفایت نمی‌کند؛ یک درمانگاه برای مردم بسازیم.

البته برای ساخت درمانگاه هم بودجه نداشتیم اما با فروش بعضی زمین‌ها که برای این کار در نظر گرفته شده بود بودجه‌ی شروع پروژه را تأمین کردیم و هم‌اکنون هشتاد و پنج درصد درمانگاه از جهت فیزیکی تکمیل شده‌است و باقیمانده‌ی پروژه هم تا دو ماه آینده با تأمین نقدینگی تکمیل خواهد شد. این ما حصل کار در این مدت بود.

انتهای پیام