آشنایی روحانیون با رشته های مورد نیاز جامعه اسلامی از مصداق عمل خیر است./ تعلیم رشته های مفید در حوزه های علمیه باید مختص شرایط روز باشد.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله مجتهد شبستری در جلسه هم اندیشی اساتید بسیجی حوزه های علمیه تبریز، اظهار داشتند: تذکرات اهل بیت علیه السلام بسیار آموزنده و مفید است، باید در جلساتی که با حضور علما برگزار می شود از علم و عالم بیشتر صحبت شود.
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به باب معلم در احادیث شریفه ابراز داشتند: در کتب احادیث در باب علم که نوعاً در قسمت اول عقل و جهل و باب علم و عالم مطرح است، تحت عناوین متعدد روایاتی را محدثین جمع آوری کرده اند تا اینکه یک باب هم تحت عنوان باب معلم، فضایلی که برای تعلیم در این احادیث شریفه آمده است.
 • امام جمعه تبریز با اشاره به فضلیت های بیشمار تعلیم، بیان فرمودند: برای کسی که معلم است، حتی ماهیان دریاها، فرشتگان آسمان ها و تمام موجودات زمینی و آسمانی برایش طلب مغفرت می کنند.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه در اغلب احادیث شریفه برای معلم کلمه خیر (معلم الخیر) در باب تعلیم آمده است، تصریح کردند: خداوند متعال در قرآن مجید می فرماید؛ ای موسی وقتی به مردم سخن می آموزی سخنان خیر را به آنها یاد بده.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فریضه الهی نماز افزودند: نماز در هر زمانی بوده و هر قومی نماز مخصوص به خود داشتند، تنها کیفیت شان فرق می کرد.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، در تشریح کلمه خیر بیان فرمودند: منظور از خیر عبارتند از عابد و بافضیلت بودن و چیزی که مفید است و مردم به آن علاقه و رغبت نشان می دهند.
 • رییس شورای حوزه های علمیه استان با بیان اینکه اگر درباره مال در قرآن مجید ذکر شده است، اگر با آیات دیگر ضمیمه کنیم می بینیم آن هر مالی نیست، افزودند: آن مالی مفید است که از راههای حلال تامین و در جاهای حلال و مفید مصرف شود، آن مال خیر است.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری دعوت به معروف و کارهای خیر را از وظایف علما و روحانیون برشمردند و فرمودند: از جمله کارهای خیر شناخته شده از نظر عقلی و شرعی مورد پسند درباره نماز است، حی علی خیر العمل (بشتابید بسوی بهترین عمل) کلمه خیر مورد استعمال و یک بحث مفید است.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) خطاب به طلاب و روحانیون متذکر شدند: در شرایطی که این عرفان های کاذب غوغا می کنند، روحانیون باید در رشته های مورد نیاز جامعه مخصوصاً در رابطه با عقاید، مطالعه بیشتری داشته باشند.
 • معظم له در ادامه آشنایی روحانیون با رشته های مورد نیاز جامعه اسلامی را مصداق عمل خیر دانستند و یادآور شدند: در شرایطی که شیطان پرستان با مکاتب الحادی،.. ایسم ها از سکولاریسم گرفته تا لیبرالسیم الی آخر .. شبهه افکنی می کنند. در این شرایط آشنایی با اینها مصداق خیر است.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، تجدید نظر در کتب درسی حوزه های علمیه و افزودن درس هایی که مفید و نیاز جامعه امروزی ایست، را لازم و ضروری دانستند و تاکید فرمودند: تعلیم رشته های مفید در حوزه های علمیه باید مختص شرایط روز باشد و علاوه بر تعلیم، تربیت هم لازم است./