آیت‌الله‌مجتهدشبستری در درس خارج فقه با اشاره به جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان:روحانیان باید در مساجد مردم را از فجایعی که علیه مسلمانان رخ می‌دهد آگاه کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان آن کشور، فرمودند: وظیفه دولت های اسلامی و ملت های مسلمان این است که به داد مظلومان برسند، روحانیان باید در مساجد مردم را از فجایعی که علیه مسلمانان رخ می‌دهد آگاه کنند.

به گزارش دفتر حضرت آیت الله‌مجتهدشبستری(دام ظله)، ایشان در درس خارج‌فقه خود که صبح امروز یکشنبه در حوزه علمیه آیت الله ایروانی(ره) برگزار شد با اشاره به مشکلات مسلمانان جهان، فرمودند: مستکبران تلاش می کنند به هر راه ممکن اسلام ستیزی انجام دهند، ایادی داخلی نیز مغرضانه و آگاهانه و برخی ناآگاهانه آب به آسیاب آنان می‌ریزند.

معظم له افزودند: در آن کشورهایی که زمینه درگیری فیزیکی وجود ندارد استکبار از راه جنگ نرم وارد می شود مانند جمهوری اسلامی ایران، از این رو اهمیت تبلیغ دین و امر به معروف و نهی از منکر بیش از هر زمان احساس می شود، تبلیغ اسلام ناب و اسلامی که عاری از التقاط و تحجر است امروز بسیار مهم و ضروری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در آن محیط ها و کشورهایی که استعداد درگیری وجود دارد، استکبار وارد عمل می شود. از جمله در میانمار که ۷۰ درصد از جمعیت ۶۰ میلیونی آن کشور بودایی هستند و در میان اقلیت ها مسلمانان تعداد بیشتری دارند. براساس آمار حدود ۶ میلیون جمعیت این کشور مسلمان هستند، ولی چون حاکمیت آن بودایی است مسلمانان از ابتدا تحت آزار و اذیت قرار می گرفتند. اخیراً به بهانه‌ی اینکه یک بودایی کشته شده است چند صد نفر از مسلمانان کشته شدند.

آیت الله مجتهدشبستری فرمودند: آنان بسیاری از خانه های مسلمانان را آتش زده و به این دلیل مسلمانان به کشورهای مجاور از جمله بنگلادش مهاجرت کردند، قریب به دو میلیون نفر به دیگر کشورها رفتند، وظیفه دولت های اسلامی و ملت های مسلمان این است که به داد مظلومان برسند، روحانیان باید در مساجد مردم را از این فجایع آگاه کنند و البته ظاهرا وزارت خارجه اعتراضی به سازمان ملل داشته ولی کافی نیست و باید سازمان کنفراس اسلامی وارد عمل شده و نگذارند مسلمانان بی خانمان شوند.

معظم‌له افزودند: امروز مسلمانان یمن تا حدی تجهیزات دارند تا با رژیم عربستان و دولت های مخالف که در رأس آنان امریکا است مبارزه کنند، اما مردم میانمار اینگونه لوازم را ندارند، ما این فجایع را رسما محکوم می‌کنیم