آیت‌الله شبستری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: عملیات شهید سلیمانی ثابت کرد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند


به گزارش دفتر حضرت الله محمد مجتهد شبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران که روز تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و روز حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد آمریکا را یوم الله و نقاط عطف تاریخی نامیدند، گفت: منظور از این آیه که در قرآن آمده یعنی «وَ ذَکِّرْهُمْ بِأَیامِ اللَّهِ إِنَّ فی ذلِکَ لآیاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ» یعنی روزهای به یاد ماندنی و سرنوشت ساز و روزهایی که آموزنده هستند، باید در یاد انسانها بماند.

او ادامه داد: این فرمایش مقام معظم رهبری هم که شهادت سردار سلیمانی را یوم الله نامیدند وهمین طور روز حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکا در عراق که این دو روز را به عنوان یوم الله معرفی کردند، برای این است که این دو روز و این دو واقعه به راستی سرنوشت ساز بود.

آیت الله مجتهد شبستری درباره شهادت سردار سلیمانی گفت: این شهادت اگرچه برای ما حکم یک فاجعه دردناک را داشت، اما به لطف آن عظمتی که از ایشان تجلیل شد، وحدت ملت ما در سطح جهان به نمایش گذاشته شد و نشانگر این بود که تفکر قاسم سلیمانی طرفداران بسیاری داشته و همواره ماندگار است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: علاوه بر این، اقدام تاریخی که سپاه پاسداران بعد از این جنایت انجام داد و بزرگ‌ترین پایگاه آمریکا را با آن وضعیت در بغداد با خاک یکسان کرد نیز یک واقعه تاریخی بود؛ بنابراین دو حادثه باید در تاریخ به عنوان ایام الله باقی بماند و آموزنده باشد.

او تاکید کرد:همچنین دشمنان ما نیز باید از این حادثه حساب ببرند و بدانند که ملت چه وِفاقی دارند که اینگونه تجلیلی از پیکر حاج قاسم نشان دادند. همچنین این حادثه به دشمنان نشان داد که قدرت موشکی ایران تا چه میزان دقیق است که توانسته این وضعیت را بوجود آورد و آمریکا هم غلطی نتواند کند؛ لذا مقام معظم رهبری گفتند که این روز باید به عنوان یوم الله نام بگیرد.