آیت الله شبستری

آیت‌الله شبستری: شکست کرونا با عزم ملی قابل تحقق است/ باید همه توان کشور در خدمت پزشکان عزیز باشد

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه وزارت بهداشت، پزشکان و کادر درمانی در مقابله همراه با نیروهای مسلح در خط مقدم هستند، گفت: علما، حوزه‌های علمیه همراه با مردم قدردان زحمات پزشکان و کاردرمانی هستند چرا که واقعاً مجاهدت‌های پزشکان ایرانی همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس برای جهانیان ثابت‌شده است.

وی گفت: نیروهای مسلح، اعم از ارتش و سپاه و بسیج در همراهی با وزارت بهداشت و پزشکان اقدامات قابل‌تقدیری داشتند که قطعاً مردم این روزها و خدمات آنها را فراموش نخواهند کرد اما به نظر می‌رسد که در برخی موارد نهادهای تصمیم گیر نباید در تصمیم‌های مهم با تأخیر ورود می‌کردند.

آیت‌الله شبستری گفت: اعمال محدودیت در ترددها و تعطیلی مراکزی که فعالیت‌های جمعی داشت اقدام لازمی بود اما متأسفانه مقداری دیر انجام شد؛ به نظر می‌رسد بعد از تصمیم‌های اخیر شرایط مدیریت این بیماری بهتر شده است لذا انتظار می‌رود دولت محترم بنا به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و پزشکان تا عادی شدن شرایط در کشور، عجله‌ای در عادی کردن مراکز جمعی نداشته باشد چرا که این اقدام می‌تواند زحمات پزشکان و ستاد ملی مقابله با کرونا را از بین ببرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه، در مقابله با کرونا تمام کشور در صحنه هستند و هیچ‌کس حق ندارد از این مهم برداشت سیاسی یا جناحی کند، گفت: امروز عزم ملی برای شکست دادن کرونا قابل‌مشاهده است و این عزم ملی باید با همبستگی بیشتر مسئولین و مردم قدرتمندتر شود. در شرایط کنونی که نیروهای جهادی و انقلابی نیز برای خدمت به مردم با تمام توان در میدان مبارزه با کرونا حضور دارند، شایسته است که مسئولین نیز در تصمیم‌گیری‌ها تمامی جوانب را برای تحقق شرایط لازم برای شکست کرونا در نظر داشته باشند.