آیت الله شبستری

آیت‌الله مجتهد شبستری: شورای نگهبان با صاحبان پول‌های کثیف در انتخابات برخورد کند

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به خطر ورود پول‌های کثیف به انتخابات مجلس گفت: متأسفانه برخی افراد با خلوص نیت وارد انتخابات نمی‌شوند و به‌جای اینکه هدف آن‌ها خدمت باشد، در پی رسیدن به مال و منال هستند.

وی ادامه داد: افرادی که پول‌های کثیف را خرج انتخابات می‌کنند، این انتظار را دارند که بعد از انتخاب از سوی مردم، آن را از جایی تامین کنند.

آیت‌الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه مناسب است یکی از شرایط حضور کاندیداها در انتخابات، انجام تبلیغات متعارف باشد، گفت: بهتر است شرایطی فراهم شود تا کاندیداهای مجلس نیز تبلیغات خود را از طریق صداوسیما انجام دهند تا نیاز آنچنانی به پوستر و پلاکارد نباشد.

وی ادامه داد: متأسفانه گاهی شنیده می‌شود که در برخی حوزه‌های انتخابیه، اقدام به پول دادن و اهدای کادو و ولیمه دادن می‌شود که این اقدامات، برخلاف سبقه فرهنگی انقلاب است.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه ماهیت انتخابات ما، الهی است اظهار داشت: انتخابات ما باید مردمی محض باشند و هم کاندیداها با خلوص نیت وارد شوند هم مردم با خلوص نیت رای بدهند.

آیت‌الله مجتهد شبستری تصریح کرد: وارد کردن پول‌های کثیف در انتخابات، نشان‌دهنده سوءقصد افرادی است که به این اقدام روی می‌آورند بنابراین پسندیده است که شورای نگهبان با آن‌ها برخورد کند.