آیت‌الله هاشمی شاهرودی از نظر علمی و سیاسی، ممتاز بود

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به شخصیت و خصوصیات علمی مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی بیان داشت: آیت‌الله هاشمی شاهرودی از نظر شخصیت علمی و سیاسی فرد ممتازی بود.

 وی ادامه داد: ایشان در فقه و اصول، از افراد کم نظیر و صاحب نظر بودند. این مرحوم در نجف، قم و تهران کرسی تدریس داشتند و فضلای بسیاری در کلاس‌های درس ایشان شرکت می‌کردند.

 

 

آیت‌الله مجتهد شبستری تصریح کرد: مرحوم هاشمی شاهرودی، یک مجمع فقهی علمی در قم تشکیل دادند و در تربیت طلاب نیز بسیار کوشا بودند. ایشان همچنین از فقهای فعال شورای نگهبان بود و در همه مسائلی که از نظر فقهی ارجاع می‌شد، ایشان ید طولایی داشت و در اغلب بحث‌ها فعال بود.

 

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مبارزات مرحوم هاشمی شاهرودی، در نجف اشرف با حزب بعث بر همگان مشهود است، در ایران هم جزو شخصیت‌های مبارز سیاسی قبل از انقلاب بودند.

 

 

وی تاکید کرد: اخیرا هم رهبر معظم انقلاب، ایشان را به عنوان ریاست مجمع تشخیص معرفی کردند که در آنجا هم زحمات زیادی کشیدند.مرحوم هاشمی شاهرودی از نظر شخصیت علمی و سیاسی بسیار ممتاز بوده و حرف‌های زیادی برای ارائه داشتند. آیت الله هاشمی شاهرودی، یک انسان پایبند به اصول و ارزش‌ها بود.