آیت الله شبستری

آیت الله رئیسی در مبارزه قاطع با مفسدان جدی است/ بر وضعیت بازار نظارت شود

به گزارش دفتر حضرت آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، معظم له در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری رسا، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد شهید آیت الله بهشتی، گفت: شهید بهشتی فعالیت های ارزشمندی در قوه قضائیه و تدوین قانون اساسی انجام داده است و باید مسؤولان قوه قضائیه از سیره و مکتب شهید بهشتی در فعالیت های خود الگو بگیرند.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه قوه قضائیه فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده است، گفت: در دوران های قبل، نهاد قوه قضائیه وضعیت نابسامان و اسفناکی داشته اما با ریاست جدید قوه قضائیه تحرک و تحول مناسبی در این قوه ایجاد شده است.

وی با اشاره به تحول آفرینی و تغییرات مثبت در دوره جدید دستگاه قضا بیان کرد: آیت الله رئیسی مبارزه با فساد را از درون قوه قضائیه شروع کرده است و امروز افرادی مثل طبری و یاران او را پای میز محاکمه کشیده است.

نماینده خبرگان رهبری بیان کرد: آیت الله رئیسی در مبارزه با مفسدان اقتصادی و فساد اداری قاطعانه و با جدیت وارد میدان شده و عملکرد ایشان قابل تقدیر است و امیدوارم این روند رو به رشد و ادامه دار باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز داشت: باید قوه قضائیه در زمینه مبارزه فساد اخلاقی و ناهنجاری مسائل فرهنگی، گران فروشی ها و احتکارها وارد عمل شود و وظایف محوله را به خوبی انجام دهند، تا مردم جامعه دریابند که عدالت و حکومت علوی در نظام اسلامی جاری است.

وی خواستار افزایش همکاری و هماهنگی سران سه قوه در مبارزه با مفاسد اقتصادی شد و گفت: اگر نقص و مشکلاتی در قوانین برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و اخلاقی وجود دارد، باید لوایحی برای اصلاح این قوانین ارائه شود.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه مردم از قوه قضائیه انتظار دارند که عدالت در نهادها و ادارات را اجرایی کند، بیان کرد: باید معیشت مردم بهبود یابد و به خانه های خالی مالیات تعلق گیرد، قیمت اجناس نیز کنترل شود و با مفسدان اقتصادی قاطعانه برخورد صورت گیرد، تا مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران دلگرم شوند