آیت الله شبستری در گفت وگو با روزنامه جام جم:امید به آینده وظیفه منتظران است

به گزارش دفتر حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، معظم‌له در گفت و گو با روزنامه جام جم که امروز ۲۳ فروردین ماه ۹۹(صفحه دوم) منتشر شد، گفتند:انتظار فرج به معنای دست روی دست گذاشتن و مایوس شدن و نداشتن اقدام عملی نیست، بلکه معنای اصلی  انتظار فرج کسب آمادگی است. در شرایط کنونی منتظران امام عصر باید خود و جامعه را مهیای ظهور کنند؛ مهیای ظهور شدن  نیازمند همدلی و فداکاری بیشتر در جامعه است.

در شرایطی که جامعه با بیماری خطرناکی دست و پنجه نرم می کند، منتظران در عین رعایت نکات بهداشتی با همدلی، کمک به بیماران و دستگیری از کسانی که کسب و کارشان تعطیل شده و جزو طبقه آسیب پذیر جامعه‌اند روحیه فداکاری خود را نشان دهند. کمااین‌که در چنین شرایطی نیروهای زیادی اعم از طلبه،‌ دانشجو ، بسیجی  و به‌ویژه کادر درمان و نیروهای مسلح وارد عمل شدند و دست به ایثار زدند. شرایط کنونی با وضعیت جنگی در گذشته و دوران دفاع مقدس قابل قیاس است.

 به عبارت دیگر الان هم زمان جنگ است ولی جنگی از نوع بهداشت و درمان که نیاز به ایثار و فداکاری دارد. جامعه مهدوی و جامعه منتظر ظهور باید  با ایثار و فداکاری از این امتحان الهی سرافراز بیرون بیاید. از سویی دیگر داشتن امید هم یکی دیگر از ویژگی های منتظران است.

 منتظران منجی عالم بشریت می دانند شرایط فعلی بالاخره تغییر پیدا خواهد کرد و دنیا سروسامان می گیرد و امنیت و آرامش برقرار خواهد شد؛ بنابراین باید صبر پیشه کرد و بر اثر صبر است که نوبت ظفر فراخواهد رسید.