آیت الله مجتهد شبستری: امروز خوشبختانه مدرسه علمیه آیت الله ایروانی از حوزه های انقلابی به شمار می رود

به گزارش روابط عمومی حوزه‌ی‌علمیه آیت‌الله ایروانی(ره) مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه‌آیت الله ایروانی صبح امروز در این مدرسه علمیه برگزار شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: امروز خوشبختانه مدرسه علمیه آیت الله ایروانی از حوزه های انقلابی به شمار می رود و امیدوارم انقلابی باشید و انقلابی بمانید.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به طلاب و روحانیون، گفت: تحصیل، بصیرت افزایی برای خود و دیگران و خدمت رسانی سه وظیفه ای است که رهبری برعهده طلاب گذاشتند.

معظم‌له افزود: امروز بیگانگان حملات خود را از هر منظر و هر زمانی بیشتر کردند، هیچ زمانی از صدر اسلام تا کنون به این مقدار هجمه بر اسلام پیش نیامده بود، علت هم روی کار آمدن حکومت شیعی است؛ این حکومت براساس اسلام ناب و پس از قرن‌ها تشکیل شده و استعمارگران از هر جهت حملات خود را انجام می دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در چنین شرایطی وجود روحانیت فاضل و متقی بسیار ارزشمند است و از آن جهت که در صف مقدم جبهه روحانیت قرار گرفته باید هرچه سریع‌تر پیشرفت علمی داشته و پاسخگو باشد، دشمنان خارجی و عده ای که متاسفانه بلندگوی دشمنان هستند در ترویج اسلام التقاطی اقدام می کنند.

حضرت آیت الله مجتهدشبستری در تحلیل شرایط کنونی فرمودند: در این شرایط مسؤولیت روحانیت بسیار سنگین بوده و اگر تاکنون درس خواندن و طلبگی واجب کفایی بوده امروز به واجب عینی تبدیل شده است. برای افرادی که استعداد و تمایل به تحصیل حوزوی دارند باید اقدام کرده و با جدیت وارد عرصه شوند. رهبری هم اشاره داشتند در سطوح کار طلبه فقط تحصیل باشد و البته باید از مسائل گوناگون با خبر باشد.