آیت الله مهدوی کنی

ارتحال جانگداز آیت الله مهدوی کنی را به محضر امام زمان، رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه و علاقه مندان روحانیت تسلیت عرض می کنم. آیت الله مهدوی کنی از چهره های درخشان مبارزات با رژیم طاغوت بودند و از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی همراه و پیرو حضرت امام خمینی(ره) بوده و پس از انقلاب نیز الحمدالله ثابت قدم بوده و در مسیر انقلاب حرکت می نمود.

  • عضو هیئت موسس جامعه روحانیت مبارز به سابقه آشنایی با مرحوم آیت الله مهدوی کنی اشاره داشته و تقوا، اخلاق حسنه و معونیت را ویژگی های بارز شخصیت ایشان دانست.
  • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت به بیان خاطره ای از آیت الله مهدوی کنی پرداخته و اظهار داشتند: در سال ۱۳۵۶ جلسه جامعه روحانیت در یکی از شب های مبارک رمضان در غرب تهران برگزار می شد و پس از اینکه مباحث و همفکری چهره های بارز انقلاب اسلامی تا صبح ادامه داشت؛ صبح هنگام ترک محل جلسه متوجه شدیم که محل برگزاری جلسه توسط نیروهای رژیم طاغوت به محاصره درآمده است و همه حدود ۲۰ نفر از علمای مبارز تهران را که در جلسه حضور داشتند دستگیر کردند و سوار کامیون کرده و به یکی از کلانتری های تهران انتقال دادند.
  • آیت الله مجتهد شبستری در ادامه این خاطره خود گفتند: با توجه به اینکه علما و ائمه جماعت شاخص و سرشناس شهر تهران در جمع دستگیر شدگان بودند و ممکن بود پس از اطلاع مردم از دستگیری این آقایان با تعطیل شدن نمازهای جماعت جنبش بزرگی در شهر تهران شکل بگیرد؛ عصر روز بعد عوامل رژیم مجبور شدند ما را آزاد کنند اما در همان فرصت کوتاه هم از محضر آیت الله مهدوی کنی(رضوان الله علیه) بهره مند شدیم و هنگامی که ما را آزاد کردند ایشان نارحت بودند که زود آزاد شدیم و باید مدت بیشتری ما را نگه می داشتند تا اجر بیشتری می بردیم.
  • وی به سوابق طولانی دستگیری و شکنجه و حبس مرحوم آیت الله مهدوی کنی اشاره داشته و در پاسخ به سوال خبرنگار ائل پرس در خصوص رابطه حضرت آیت الله مهدوی کنی و رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشت: ارتباط تنگاتنگی بین این دو بزرگوار وجود داشت و هم رهبر انقلاب علاقه خاصی به ایشان داشتند و هم حضرت آیت الله مهدوی کنی علاقه وافری به آیت الله العظمی خامنه ای (سلمه الله) داشتند.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به اعلامیه تسلیت رهبر انقلاب در سوگ درگذشت ایت الله مهدوی کنی اشاره کرده و گفتند: در بین پیام هایی که رهبری در پی درگذشت تعدادی از علما صادر فرموده اند؛ چنین پیامی وجود ندارد و رهبری در این پیام، تجلیل شایسته ای از مرحوم آیت الله مهدوی کنی داشتند.
  • امام جمعه تبریز رابطه رهبر انقلاب اسلامی و مرحوم آیت الله مهدوی را طرفینی دانسته و در پایان برای این عالم تازه گذشته علو درجات را از خداوند متعال مسئلت کرد.