آینده کشور با تربیت دانش آموزان محقق می شود./ هر چه میزان مشارکت مردم بالاتر باشد استکبار جهانی حساب خواهند برد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان استان آذربایجان شرقی با گرامیداشت هفته معلم اظهار داشتند: شهید مطهری اگر در قم می ماند بعد از امام خمینی(ره) مرجع تقلید بود، اما از این جایگاه گذشت و به یاری نسل جوان شتافت و نسبت به پاسخگویی شبهات مطرح شده از سوی منافقین و گروهک فرقان تلاش کرد و در این راه نیز به شهادت رسید.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه معلمان ادامه دهندگان راه انبیاء و دارای مقام بزرگی هستند، ابراز داشتند: مرحوم شهید مطهری از مصادیق بارز ورثه انبیا و معلم الخیر است، در شرایطی که مکاتب الحادی، نسل جوان را به بیراهه می بردند، حوزه قم را رها کرد و در تهران به روشنگری پرداخت. ایشان ذوب در ولایت بود در ۱۵خرداد که حضرت امام دستگیر شد همان شب هم شهید مطهری دستگیر شد و از ابتدای نهضت، همراه با امام راحل بود و حتی زمانی که حضرت امام در تبعید به سر می بردند، با ایشان در ارتباط بود و در هماهنگی نیروهای انقلابی نقش موثری داشت.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری، مسئولیت آموزش و پرورش را در شرایط فعلی خطیر و حساس دانستند و تاکید فرمودند: آینده کشور با تربیت دانش آموزان محقق می شود و جایگاه آموزش و پرورش حتی از دانشگاه ها نیز حساس تر است و باید نسبت به پاسخگویی به شبهاتی که در ذهن جوانان نقش بسته همت کنیم.
  • معظم له با اشاره به دیدار روز گذشته جمعی از فرهنگیان با رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کردند: نگاه جوانان به پشت میزنشینی برخلاف نیازهای کشور است، چرا که ما به مشاغل فنی هم نیاز داریم و رهبر معظم انقلاب نیز بر این مسأله تاکید داشتند.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به انتقاد رهبرانقلاب از اجرای بی سر و صدای سند ۲۰۳۰ یونسکو در نظام آموزشی کشور در ادامه افزودند: شاید این سند چند نکات مثبتی هم داشته باشد، مثل تعلیم پایدار و مادام العمر … اینجا مملکت اسلامی است، و اجرای این سند که حاوی مطالب ضداخلاق و ضد ارزشی است، دین ستیزی و به دنبال آن ترویج همجنس بازی را به ارمغان می آورد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری، با اشاره به ضرورت حضور مردم در انتخابات پیش رو، اظهار داشتند: مصداق بارز حضور مردم، برگزاری انتخابات است و هر چه میزان مشارکت مردم بالاتر باشد استکبار جهانی بیشتر حساب خواهند برد./