ابتکار و تصمیم اصناف تبریز برای فروش اجناس ایرانی نشان از غیرت ملی و دینی آنها است./ رکن اصلی رونق اقتصادی، توجه به تولیدات داخلی و استقرار اقتصاد مقاومتی است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری در دومین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان آدربایجان‌شرقی اظهار داشتند: ابتکار و تصمیم اصناف تبریز برای فروش اجناس ایرانی نشان از غیرت ملی و دینی آنها است، ما به آنها درود می فرستیم و صلوات و رحمت خداوند را مسئلت می نمائیم.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه این فرهنگ سازی به سایر اصناف نیز نفوذ کرده است، ابراز داشتند: از گوشه و کنار شنیده می‌شود که برخی مغازه‌داران در صنوف مختلف نیز تنها جنس ایرانی می‌فروشند. با وجود کالای وطنی نباید از اجناس بیگانگان استفاده نمود، که این نوعی ذلت برای مسلمانان است.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به لزوم رعایت حقوق مصرف کنندگان در جامعه، یادآور شدند: در قرآن کریم به درآمد حلال تاکید شده، جلب رضایت مشتری نیز از لازمه‌ها و ویژگی‌های درآمد حلال است. رانت خواری و پولشویی مخالف موازین اقتصادی دین اسلام است، این مسائل باعث بروز مشکلاتی در سیستم اقتصادی کشور می‌شود.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی، فرمودند: معضل اساسی کشور ما اقتصادی است، رهبر معظم انقلاب نیز با نامگذاری سال‌های مختلف با عناوین اقتصادی در ایجاد فرهنگ اقتصاد مقاومتی در بین مردم و مسئولان گام برداشته‌اند و برای رفع مشکلات اقتصادی الگوی اقتصادی مقاومتی را معرفی و بر اجرای آن تاکید داشتند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، رکن اصلی رونق اقتصادی را توجه به تولیدات داخلی و استقرار اقتصاد مقاومتی دانستند و ابراز داشتند: جلوگیری از واردات بی رویه به داخل کشور و ارتقا کیفیت و رعایت استاندارد کالاها.. از مواردی است که رغبت مردم را به مصرف کالاهای ایرانی افزایش می دهد./