اختصاص بودجه عمرانی و فرهنگی به حوزه های علمیه، در واقع کمک به ارتقاء سطح فرهنگی و امنیت جامعه است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ جلسه امضای تفاهم نامه بودجه عمرانی سال 95 در استان به ریاست حضرت آیت الله مجتهد شبستری و با حضور؛ حجت الاسلام والمسلمین علی انتظاری، مدیر حوزه های علمیه استان آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام والمسلمین مهدی رجائی نیا، مسئول دفتر برنامه ریزی و نظارت مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور و دکتر داود بهبودی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان .. برگزار گردید.
  • نماینده امام خامنه ای (ره) در این جلسه با گلایه از میزان اختصاص بودجه عمرانی و فرهنگی در حوزه های علمیه خاطرنشان کردند: مرمت و بودجه عمرانی کار مردم نیست، البته مردم عزیزمان به هزینه های جاری حوزه ها کمک های قابل توجهی می کنند و این کار دولت است و باید بودجه ای را نسبت به عمران حوزه های علمیه در نظر بگیرند.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت حوزه های علمیه در جامعه اسلامی افزودند: اختصاص بودجه عمرانی و فرهنگی به حوزه های علمیه، در واقع کمک به ارتقاء سطح فرهنگی و امنیت جامعه است و به برکت تربیت طلاب و مبلغین دینی توسط حوزه های علمیه در جامعه اسلامی امنیت و آرامش برقرار شده است.
  • معظم له در ادامه فرهنگ را زیربنا و اهم کارها برشمرد و افزودند: دولت باید آنچه در توان دارد به کارهای فرهنگی؛ احداث و تجهیز حوزه ها کمک کند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به فعالیت خیرین در حوزه بهداشت و آموزش و پرورش تاکید فرمودند: با توجه به اینکه خیرینی هستند که کمک قابل توجهی در حوزه بهداشت و مدرسه سازی می کنند، ولی متاسفانه خیرین “حوزه علمیه ساز” نداریم..  و بایستی دولت محترم در این خصوص مساعدت نماید./