ازدیاد طلاق در جامعه به معضل اجتماعی تبدیل شده است./ رسیدگی دولت در مسائل اجتماعی، خانواده و اخلاق کم است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار مدیرکل و جمعی از مسئولان سازمان ثبت احوال استان ابراز داشتند: سازمان ثبت احوال یکی از ارگان های مهم دولتی است.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله)، در ادامه با اشاره به اهمیت ثبت و ضبط آمار جمعیت کشور خاطر نشان کردند: سرشماری نفوس و مسکن که هر پنج سال یکبار انجام می پذیرد موجب می شود تا دولت بتواند برنامه ریزی ها را بر اساس آمار و ارقام انجام دهد.
  • امام جمعه تبریز، عامل اصلی طلاق را اعتیاد دانسته و افزودند: ازدیاد طلاق در جامعه به معضل اجتماعی تبدیل شده است و با آسیب شناسی به این نتیجه می توان رسید؛ عدم رعایت حقوق در خانواده و تقلید کورکورانه از رسوم و آداب مبتذل غربی و در نهایت اعتیاد از عوامل مهم طلاق به شمار می رود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، مشکلات اقتصادی را نیز از عوامل متارکه و طلاق برشمرده و افزودند: فقر، بیکاری، ازدواج های دیرهنگام و ناپایدار .. از عواملی است که منجر به متارکه و طلاق می گردد، و باید بصورت علمی و تخصصی به این موضوع رسیدگی شود.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با ابراز تاسف از الهام گرفتن بعضی افراد از فرهنگ غربی فرمودند: متاسفانه افرادی هستند که بجای ترویج فرهنگ و قوانین اسلامی در جامعه از رسوم و آداب غرب الهام می گیرند، البته جنبه های مثبت، قابل تقلید است ولی جنبه های منفی که در غرب حاکم است در ولنگاری خلاصه شده است و این تقلید سبب یک زندگی غیرشرافتمندانه انسانی می گردد.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) رسیدگی دولت را در مسائل اجتماعی، خانواده و اخلاق کم دانسته و تصریح نمودند: داشتن مشکلات اقتصادی و روزمره کشور، مانع رسیدگی دولت در این خصوص شده است.