اسلام به آینده نگری توصیه کرده تا نگرانی‌های آینده پیش بینی شده و مردم و جامعه با آرامش روانی به زندگی خود بپردازند.

  • به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز؛ حضرت آيت الله محسن مجتهد شبستري، پيش از ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی که در حسینیه بیت معظم له برگزار شد، با اشاره به اینکه در همه امور از جمله امراض جسمی، روحی و روانی جامعه و… پیشگیری مقدم بر درمان است اظهار داشتند: قطعاً عوارض نامطلوب با این پیشگیری بسیار کاهش می‌یابد.
  • ایشان با بیان اینکه در حکومت اسلامی مسئله پدافند غیر عامل باید بیش از سایر جوامع مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کردند: اسلام به آینده نگری توصیه کرده تا نگرانی‌های آینده پیش بینی شده و مردم و جامعه با آرامش روانی به زندگی خود بپردازند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با تاکید بر اینکه برخی تهدیداتی که متوجه کشور است، دشمنان کینه‌ها و عداوت‌ها را با زبان بیان می‌کند افزودند: دشمنان آنچه را که در ضمیر علیه کشور اقدام می‌کنند، بیش از بیان است و باید بسیار مراقب بود تا از هر زمینه مانع تحقق اهداف آن‌ها در ضربه زدن به کشور شویم.
  • امام جمعه تبریز، با بیان اینکه استکبار با تمام ابزار برای جنگ نرم با اسلام وارد عمل شده است، تصریح کردند: اگر جنگ بر سر آب و خاک باشد با مذاکرات و… ممکن است قابل حل شود ولی وقتی خصومت بر سر آرمان‌ها و ارزش‌ها باشد، دشمن کار خود را می‌کند و از مرام خود برای مقابله با اسلام بر نمی‌دارد، لذا تهدیدات فرهنگی جای مذاکره نیست و این موضوعات در جنگ نرم بسیار مهم‌تر از سایر مسائل است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه دشمن با تمام توان از فضای مجازی تا تحریم اقتصادی برای اسلام ستیزی استفاده می‌کند، ابراز داشتند: در فضای مجازی چه فعالیتی داریم که بتوانیم مقابله کنیم؟ آنچنان که باید و شاید اقدامی نشده و اگر اقدامی هم شده بسیار ناچیز است.
  • معظم له با اشاره به اینکه جنگ روانی در فضای مجازی با جعل واقعیت و ایجاد شایعات بی اساس صورت می‌گیرد که پدافند غیرعامل در این حوزه نقش بسیار موثری دارد، افزودند: باید از این ابزار منطق اسلام را توسعه داده و نهادینه کنیم.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه موضوع قاچاق معضلی برای کشور شده است، خاطر نشان کردند: در باب قاچاق و پیشگیری از آن صحبت‌های زیادی صورت می‌گیرد ولی در عمل و در بازار شاهد کالای قاچاق فراوانی هستیم که این موضوع نیز در دستور کار پدافند غیرعامل قرار گیرد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه از نظر امنیت ظاهری وضعیت ایران بسیار بهتر از کشورهای دیگر هست و از این بابت شکرگزاریم ادامه دادند: از نظر امنیت روانی، امنیت کم است که کار فرهنگی و اعلام آمادگی می‌خواهد تا فکر مردم راحت شود.
  • ایشان در پایان تصریح کردند: درست است که مشکلات اقتصادی داریم ولی باید امیدواری مردم به آینده کشور حفظ شده و برای بهبود اوضاع کشور تلاش افزایش یابد تا امنیت روانی جامعه حفظ شود./