اعتکاف یک پیام است برای آنهایی که به تبعیت از بیگانگان برنامه‌های ضددینی را رواج می‌دهند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ شب گذشته حضرت آیت الله مجتهد شبستری در جمع معتکفین مسجد جامع تبریز اظهار داشتند: اعتکاف نه‌تنها در قرآن مجید آمده است، بلکه در زمان حضرت ابراهیم و اسماعیل (ع) نیز این موضوع بخصوص در مسجدالحرام رواج داشت و این عمل به جای آورده می‌شد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به اعتکاف در سیره پیامبر اسلام (ص) ابراز داشتند: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، همه‌ساله دهه آخر ماه مبارک رمضان معتکف می‌شدند و سالی هم که به دلایلی موجه بازمی‌ماندند، سال بعد قضای آن را به جای می‌آورند. این در واقع نشانگر اهمیت اعتکاف در اسلام است.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با بیان اینکه در بعضی روایات ثواب اعتکاف معادل با زیارت حج آمده است، فرمودند: دلیل بزرگ‌شمردن اعتکاف این است که باعث خودسازی انسان می‌شود، انسان به‌وسیله اعتکاف از مظاهر دنیوی و مادی منقطع شده و حداقل سه روز و سه شب در خانه خدا با پروردگارش راز و نیاز و خلوت می‌کند درحالی که روزه‌دار است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، اعتکاف را یکی از عوامل مقابله  با هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام دانستند و خاطرنشان کردند: در شرایط کنونی که دشمن سعی بر جدا کردن انسان‌ها از دین و اسلام را دارد و می‌خواهد افراد را مادی بار بیاورد، اعتکاف می‌تواند بسیار سازنده باشد.
  • امام جمعه تبریز بابیان اینکه کسی که در مراسم اعتکاف شرکت می‌کند، بعید است که سال‌های سال به سمت گناه و تباهی برود، تاکید فرمودند: همچنین اعتکاف یک پیام است برای جوامع ضددین  و آنهایی که به تبعیت از بیگانگان برنامه‌های ضددینی را رواج می‌دهند. این بسیار ارزشمند است که در شرایط فعلی، ما در آمار می‌شنویم که ۶۵درصد شرکت‌کنندگان در مراسم اعتکاف جوانان هستند و این آمار سال به سال افزایش می‌یابد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری توسل به امام زمان (عج) را از جمله اعمال وارده در مراسم اعتکاف دانستند و فرمودند: قطعاً اگر نظر ایشان متوجه شود، انسان هم به سعادت دنیا و هم سعادت آخرت خواهد رسید.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری در پایان فرمودند: بخاطر کسالتی که داشتم فکر نمی‌کردم امسال این توفیق نصیب من شود که در این جمع نورانی و مبارک حاضر شوم ولی خدا را شاکرم که این امکان به واسطه علاقه و ارادت میسر شد./