امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگان است./ امروزه تبلیغ دین، تنها در منابر خلاصه نمی شود.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله مجتهدشبستری ظهر امروز در همایش تجلیل از برگزیدگان حوزه های علمیه خواهران آذربایجان شرقی که در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار داشتند: وظیفه همه افرادی که معلومات دینی دارند چه آقایان و خانم ها این است که وارد میدان بشوند، امر به معروف و نهی از منکر بکنند و با تبلیغ دین رسالت خویش را احیا کنند.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با تأکید بر بهره‌مندی طلاب از فضای مجازی در جهت ترویج علوم و معارف اسلامی و مکتب تشیع، ابراز داشتند: بهتر است خواهران طلاب گروهی را برای رصد شبهات القائی دشمنان اسلام در فضای مجازی تشکیل دهند تا علاوه بر شناخت مواضع دشمن نسبت به پاسخگویی به موقع اقدام کنند.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با بیان اینکه در شرایطی که دشمنان اسلام و تشیع از تمامی امکانات برای دین‌ستیزی بهره می برند، خاطرنشان کردند: رسالت حوزه و روحانیت در عصر کنونی به مراتب سنگین و حساس‌تر از گذشته است، عالم به زمان خود باشید و با فناوری های نوین به مقابله با تهاجم فرهنگی و عقیدتی دشمنان بروید.
  • نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تفقه در دین مورد تأکید آیات قرآن، پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) قرار گرفته است، تصریح کردند: تفقه در دین اوج کمال و انسانیت است و تنها رسالت آقایان نیست، بلکه همگان وظیفه دارند نسبت به فقه و مبانی دینی آگاهی یابند، در شرایطی که دشمنان اسلام و تشیع از زمین و آسمان علیه باورهای اعتقادی مسلمانان شبهه‌افکنی می‌کنند، باید با احکام الهی خود آشنا باشیم.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به جولان عده‌ای خانم جلسه‌ای در محافل و مجالس مذهبی در استان، یادآور شدند: این افراد که از کمترین سواد فقهی برخوردار هستند و هیچ مطالعه‌ای ندارند، عرصه را برای طلاب و دانش‌آموختگان حوزوی تنگ کرده اند که بایستی چاره‌ای برای این وضعیت اندیشیده شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد توسعه مدارس علمیه خواهران در سراسر کشور هستیم و فضا برای تبلیغ معارف اسلامی بسیار محیا است، فرمودند: باید با زبان ساده، شیوا و روان ضمن آگاهی از سطح مخاطبان به تبلیغ و تبیین آیات و احکام الهی بپردازید.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تبلیغ احکام دینی و معارف اسلامی عنوان کردند و افزودند: دین‌شناسی، شبهه‌شناسی و پاسخگویی به القائات غلط رسانه‌های وابسته به غرب رسالت مهم و حساس حوزه های علمیه در عصر حاضر است، امروزه تبلیغ دین، تنها در منابر خلاصه نمی شود./