امنیت کشور ما به برکت ولایت فقیه است./ باید از فرهنگ شهادت و شهداء درس بیاموزیم.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله مجتهد شبستری در دیدار کارکنان سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، اظهار داشتند: امنیت کشور ما به برکت ولایت فقیه، ایمان مردم، دعای خانواده های شهداء و همانا روحیه شهادت طلبی در مردم است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تبریک فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت زهرا (سلام الله علیها) و سالروز ولادت حضرت امام خمینی(ره) در ادامه افزودند: در اسلام خدمت به بندگان الهی یک نوع عبادت است و عبادت تنها در نماز و روزه خلاصه نمی شود. اگر کسی به قصد قربت به بندگان خدا خدمت کند، این خدمت عبادت است.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه خدمت به اموات هم مثل خدمت به احیاء است، ابراز داشتند: در دین اسلام همانطوری که مومن حی مورد احترام است مومن میت هم محترم است. ولذا همانطوری که اذیت و آزار یک انسان زنده حرام است، گناه و عذاب شدید متوجه کسی است به جسد میت آفتی برساند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه پیروی از دستورات اسلام لازم است، تاکید فرمودند:  طبق دستورات اسلام، اگر کسی از دنیا رفت نباید زیاد بر روی زمین بماند و بایستی زود تشییع کنید، البته بعضی مواقع هم اگر کسی دچار سکته مغزی شده و احتمال احیاء اعضا طبق تشخیص پزشک وجود داشته باشد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قبر عالم برزخ است یعنی مابین دنیا و آخرت، تصریح کردند: قبر برای انسان ارامگاه ابدی نیست و انسان ها از آنجا به عالم دیگری منتقل می شوند، به هر حال منزل آخر آنجاست و ما همه رفتنی هستیم و به این کاروان ملحق می شویم.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، آرامستان ها را کانون فرهنگی برای درس آموختن دانستند و اظهار داشتند: وقتی به آرامستان ها می رویم باید از فرهنگ شهادت و شهداء از اهل قبور و زیارت ها درس بیاموزیم و همین کارهای فرهنگی دارای ثواب و اجر بیشتری است.
  • حضرت آیت الله مجتهدشبستری در پایان سخنرانی از زحمات و خدمات مدیریت و کارکنان زحمتکش سازمان آرامستان های شهرداری تبریز قدردانی و با آرزوی توفیقات روزافزون در سال جدید برایشان دعا کردند./