انقلاب اسلامی چهره واقعی اسلام را نمایان ساخت./ مسلمان باید قیام کند و آن مقدار که توانایی دارد با مفاسد مبارزه کند.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری پیش از ظهر امروز در چهارمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت با اشاره به واژه صبر در قرآن مجید، اظهار داشتند: در برخی از آیات از مقام صابرین تمجید شده و خداوند به کسانی که در مقابل مشکلات مالی و جانی صبورند پاداش بدون حساب و کتاب روزی می‌کند. برخی تصور می‌کنند معنای صبر این است که دست روی دست بگذراند و بگویند خدا خود مشکلات را حل خواهد کرد و هیچ اقدامی نداشته باشد، در حالی که اینچنین نیست.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه پیش از انقلاب جمعی به نام حجتیه معتقد بودند که در برابر انحرافات و فساد جامعه باید سکوت کرد و کاری به نظام و حکومت نداشت، تاکید فرمودند: این مفهوم به معنای صبوری نیست بلکه منظور از صبر، صبر انقلابی است یعنی مسلمان باید قیام کند و آن مقدار که توانایی دارد با مفاسد مبارزه کند و اگر در این راه مصایبی بر او حاصل شد در برابر آن صبور باشد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه اسلام دین پویایی و نشاط است، ابراز داشتند: قبل از انقلاب اسلامی جهانیان بر این باور بودند که دین افیون ملت‌هاست و دین اسلام برای تحقیر آمده است، در حالی که انقلاب اسلامی چهره واقعی اسلام را نمایان ساخت.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به نقش موثر مادران و همسران شهدا در هشت سال دفاع مقدس آنان را اسوه‌ صبر و استقامت‌ دانستند و ابراز داشتند: مادران و همسران شهدا با ایثارگری‌ و فداکارهایی که داشتند، همسر و فرزندانشان را به میدان نبرد فرستادند و در مقابل مصیبت ها صبر نمودند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش زنان در جامعه‌ ایرانی اسلامی فرمودند: زنان کشورمان در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن با حضور مفید و تربیت اولاد صالح از آزمون‌های الهی سربلند بیرون آمده‌اند. در اثر تربیت نیکوی مادران این سرزمین است که جوانان پا در رکاب جهاد و شهادت گذاشتند و هشت سال حماسه آفریدند و امروز نیز در صیانت از حریم آل الله پیش‌قدم شده‌اند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه فتح و پیروزی های منطقه به برکت همین خانواده‌های انقلابی است‌، اظهار داشتند: اگر در کنار رشادت رزمندگان و جانبازان، صبر و استقامت مادران و همسران ایشان نبود ما به این پیروزی‌ها دست نمی یافتیم.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به نقش زنان جامعه در ولایت پذیری، فرمودند: گریه‌های حضرت زهرا(س) سیاسی بود و در جهت حمایت از ولایت، ایشان به این طریق اعتراض خود را به حکومت غصب شده نشان می‌دادند، اتفاقی که بعدها در کربلا رخ داد و حضرت زینب (س) به جهت نشان دادن ظلم و جنایت یزدیان این حربه را به کار گرفتند./