اگر پشت سر رهبری حرکت کردیم، این انقلاب ماندگار است و در این میان نیز دانشگاه و حوزه دو بال برای نظام هستند.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، پیش از ظهر امروز در همایش «نقش وحدت حوزه و دانشگاه در تحقق گفتمان انقلابی‌گری» که در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه در قرآن در برخی‌ موارد بیشتر به وحدت توصیه‌ شده است، اظهار داشتند: مهم‌ترین گروه توصیه‌ شده، نیروهای مسلح است چرا که باید برای حفظ مرزها کمال وحدت و انسجام را داشته باشند و کوچک‌ترین اختلاف سبب نفوذ دشمن می‌شود.
 • امام جمعه تبریز با بیان اینکه از زمان رضا شاه توطئه دین‌زدایی و جداکردن مردم از دین، محدودکردن روحانیت، دین، حجاب.. برای تضعیف اسلام و سلطه استکبار پیاده شد، فرمودند: محمدرضا شاه پهلوی هم به شیوه‌های دیگری برای دین‌زدایی و تضعیف روحانیت و دانشگاه اقدام کرد چرا که در آن زمان افت علمی شدیدی را در دانشگاه‌ها شاهد بودیم ولی بعد از انقلاب رشد خوبی یافت و سلول‌های بنیادی و انرژی هسته‌ای از دانشگاه اسلامی و انقلابی به نتیجه رسید.
 • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با تاکید بر وحدت حوزه و دانشگاه ابراز داشتند: نیروهای مسلح در جنگ سخت باید متحد باشند، حوزه و دانشگاه هم به‌عنوان افسران جنگ نرم باید وحدت و کمال انسجام را داشته باشند و در جنگ نرمی که هر زمان استکبار برای تضعیف علمی و اخلاقی به‌راه می‌اندازد، ایستادگی کنند.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه استکبار قدرت روحانیت را در فتوای تاریخی میرزای شیرازی دید و از آن به بعد شروع به تضعیف روحانیت کرد، تصریح کردند: دشمنان تلاش کردند که بین حوزه و دانشگاه فاصله بیاندازند تا به مقاصد شیطانی خود برسند، چرا که حوزه و دانشگاه دو بال برای نظام هستند تا به وسیله آن به اوج سعادت و ترقی برسد.
 • معظم له در ادامه اظهار داشتند: توصیه اینجانب این است که نسل حاضر و آینده غفلت نکنند و دانشگاهیان با طلاب پیوند دوستی را محکم کرده و از توطئه‌های دشمن غافل نشوند.
 • حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان اینکه تا حدودی وحدت حوزه و دانشگاه موفق بوده است، خاطر‌نشان کردند: دست‌های بیگانه در صدد فاصله انداختن بین این دو هستند، دین‌ستیزی، روحانیت‌ستیزی و جدایی علم از دین، خواسته و تلاش دشمن است و روی این مسئله بسیار جدی در حال فعالیت هستند.
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر‌اینکه شرایط ایجاب می‌کند که بین این دو نهاد وحدت و انسجام بیشتری باشد، خاطرنشان کردند: منظور، وحدت هدف است که هدف باید یکی بوده تا آثار و برکات آن را لمس کرده و با تهاجم فرهنگی غرب هم مقابله شود.
 • معظم له  با تاکید بر اینکه هر دو قشر حوزه و دانشگاه باید مقتضیات زمان را بیشتر درک کنند، افزودند: باید تبادل‌نظر و کرسی آزاداندیشی در دو نهاد مقدس رایج شود و در این جلسات شناخت از دشمن بیش از گذشته شود.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه تا بحال تعدادی از دانشجویان یا طلاب آنطور که باید دشمن را نشناخته‌اند، بیان فرمودند: دشمن‌شناسی از عوامل بصیرت‌افزاست که توطئه‌ها و راه‌های نفوذ دشمن را بشناسیم تا از نفوذ در بین جوانان جلوگیری کنیم. تا برجام به فرجام نرسیده بود، برخی می‌خواستند چهره آمریکا را بزک کنند چراکه مدعی بودند اگر برجام حل شود، مشکلات ما حل می‌شود. صفحات تاریخ مملو از جنایات علیه اسلام و ایران است ولی برجام سبب شد که این بدعهدی و دشمنی آمریکا با ایران بیشتر ملموس شود.
 • امام جمعه تبریز در ادامه با تاکید براینکه در معیارهای انقلابی شجاعت برای طلاب و دانشجویان لازم است، فرمودند: شناخت اینکه کدام دشمن با جنگ‌افزار نرم و کدام دشمن با جنگ‌افزار سخت پیش می‌آید، لازم است که در این مسائل وحدت و هماهنگی لازم است تا به نتیجه برسیم.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه توصیه مقام معظم رهبری این است که حوزه و دانشگاه انقلابی باشد و انقلابی بماند تا توطئه‌های دشمنان خنثی گردد، فرمودند: دشمن بسیار برای تضعیف فرهنگ اسلام در دانشگاه و حوزه تلاش می‌کند و می‌گوید بعد از 38 سال چه لزومی دارد شعارهای انقلاب را تکرار کنیم بنابراین باید در برابر این فتنه‌ها هوشیار بود.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه عمود خیمه انقلاب، رهبری است، ابراز داشتند: اگر پشت سر رهبری حرکت کردیم، این انقلاب ماندگار است و در این میان نیز دانشگاه و حوزه دو بال برای نظام هستند. این امنیت و آرامش به برکت عمود خیمه است و باید قدر آن را دانست و حوزه و دانشگاه این نعمت را به مردم بشناساند چرا که یکی از معیارهای انقلابی‌بودن است./