ایران اسلامی، کشور امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است./ استکبار جهانی درصدد ترویج بی‌حجابی و فساد اخلاقی در جامعه است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، صبح امروز در مراسم زنگ انقلاب که در دبیرستان دخترانه شاهد نورالزهرا(س) برگزار شد با تبریک سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، اظهار داشتند: ملت بزرگ ایران تحت انفاس قدسی امام (ره) و با گذشت ۱۵سال به بلوغ سیاسی رسیدند که نتیجه آن پیروزی انقلاب در سال ۵۷ با تقدیم هزاران شهید و شکنجه‌ها و تهدیدها بود. امیدواریم انقلاب اسلامی ایران به انقلاب حضرت امام مهدی (عج) متصل شود.
  • نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به ضعف علمی کشور در دوران پهلوی و نبود تشویق ها برای پیشرفت تکنیکی، ابراز داشتند: پیش از انقلاب از عمل به دستورات اسلامی خبری نبود، تعداد مشروب فروشی ها از کتابفروشی ها و نانوایی ها بیشتر و بی بند و باری ترویج پیدا کرده بود.
  • امام جمعه معزز تبریز با بیان اینکه؛ تحولی عظیم و شگرف در کشور با پیروزی انقلاب اسلامی ایران رخ داد، اظهار داشتند: با حاکمیت اسلام در ایران از نظر پیشرفت های علمی حرکت بزرگی در کشور به وجود آمد، و به فرموده امام راحل همه باید با سواد باشند و حتی میان سالان نیز در نهضت سواد آموزی به تحصیل علم مشغول شوند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی امروز ۹۶درصد مردم باسواد هستند، افزودند: ۳ یا ۴ درصد در روستاها بی سواد هستند، از نظر پیشرفت علمی در المپیاد علمی دانش آموزان در سطح جهان افتخارات بسیاری را شاهد هستیم، این نشان از بالا بودن سطح سواد در جامعه است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به تبلیغات منفی دوران پیش از انقلاب که اسلام اجازه تحصیل علم را به دختران نمی دهد، خاطرنشان کردند: از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران این است که امروز تعداد دانشجویان دختر از دانشجویان پسر بیشتر است و این پاسخی به یاوه گویی ها علیه اسلام و انقلاب است.
  • معظم له در ادامه فرمودند: دردوران پهلوی مدارس از نمازخانه محروم بودند، الحمدا… امروز در اغلب مدارس نمازخانه وجود دارد و در جلسه‌ای مدیر کل آموزش و پرورش استان می گفتند که بسیاری از نمازخانه‌ها تأسیس و ترمیم شده است، باید قدر این نعمات را دانست و شاکر بود.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه در گذشته وضعیت حجاب اسفناک بود و به سمت و سوی عریانی‌گری پیش می رفت، ابراز داشتند: فرهنگ عریانی قبل از انقلاب درحال رواج بود، وضع حجاب جامعه امروزی با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست چرا که حجاب در قرآن کریم مورد تاکید بوده و اکنون دختران در دانشگاه‌ها و مدارس با حجاب حاضر می‌شوند. اقدام خاندان شاه درباره حجاب به قدری شدت یافته بود که اشرف پهلوی به خاطر حجاب دانشجویان دختر در دانشگاه خواستار تخته کردن در آن دانشگاه شده بود.
  • امام جمعه معظم تبریز با بیان اینکه ایران اسلامی، کشور امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است، افزودند: باید راه این بزرگان را ادامه دهیم و تحت تأثیر القاء شیطانی دشمنان قرار نگیریم و در مسیر اسلام و اهل بیت(ع) حرکت کنیم.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به برنامه استکبار جهانی درصدد ترویج بی حجابی و فساد اخلاقی در جامعه از طریق فضای مجازی، اظهار داشتند: نباید اجازه داد تا دشمن از طریق فضای مجازی جوانان را تحت تأثیر شبهات دچار انحراف کنند، باید جوانان با تحصیل خوب و رعایت حجاب دشمنان اسلام را مأیوس کنند، به ویژه شما فرزندان شاهد که یادگاران شهداء هستید. مدارس شاهد باید اسوه و الگو برای سایر مدارس باشند./