بالاترین نعمت، نعمت ولایت است./ شهر تبریز باید از نظر حسینی و زینبی بودن جزء اولین ها باشد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، پیش از ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در مراسم تجلیل از حافظان نمونه قرآن که در تالار اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه بالاترین نعمت، نعمت ولایت است اظهار داشتند: نعمت ولایت مایه سعادت دنیا و آخرت است و مقایسه آن با نعمت‌های دنیوی صحیح نیست.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه نسل جوان بیش ‌از پیش نعمت ولایت را شناخته و قدردان آن باشد، خاطرنشان کردند: نعمت ولایت در ۱۴ قرن اسلام، مهجور و مظلوم مانده بود که امام خمینی(ره) آن را احیا کرد چرا که استعمارگران اجازه احیای آن را نمی‌دادند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه ولایت‌فقیه جزو ضروریات دین اسلام است، ابراز داشتند: بسیاری از محدثان در کتب خود بر این موضوع صحه گذاشته‌اند و آن عده هم که اشاره نکرده‌اند، تصور نمی‌کردند که روزی بتوان نعمت ولایت را احیا کرد.
  • معظم له در ادامه با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نور قرآن در جامعه ایران اسلامی ساطع شد، تصریح کردند: نه تنها روخوانی قرآن رواج یافته بلکه حفظ و قرائت قرآن هم ترویج یافته و باید از این نعمت در جامعه اسلامی ایران به خوبی بهره‌مند شد.
  • نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه قرآن در فتنه‌ها یک هدایت‌کننده و سعادت آفرین است، فرمودند: باید تلاوت مقدمه تدبیر و فهم قرآن باشد تا زمینه‌ای برای عمل به محتوای قرآن کریم فراهم شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، حفظ حجاب را در جامعه اسلامی مورد تأکید قراردادند و خاطرنشان نمودند: روسری ۴ سانتی که موها از پیش و پس بیرون افتاده، حجاب اسلامی نیست.
  • امام جمعه معزز تبریز با بیان اینکه بانوان قرآنی باید به دستورات حیات‌بخش قرآن در جامعه تسلط یافته و آن را در مجالس و جلسات بانوان به‌صورت زینب گونه به مردم بیان کنند، فرمودند: برخی بانوان که سواد کمی دارند، مباحثی را در جلسات بانوان مطرح می‌کنند که با هیچ آیه و حدیث و منطق اسلام مطابقت ندارد و ضرر آنها بیش از فواید آنها برای اسلام است که باید به‌سرعت ساماندهی شوند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در پایان بر ترویج فرهنگ قرآنی در بین جوانان و نوجوانان تأکید و خاطرنشان کردند: اینکه تبریز شهر اولین‌هاست، باید از نظر شهر قرآنی بودن، شهر حسینی و زینبی بودن از اولین ها باشد، اولین بودن در رقص، لهو و لعب در شأن شهر تبریز نیست./