باید آمار ازدواج ها بسیار جلوتر از آمار طلاق‌ها باشد./ رکود اقتصادی برای مردم قابل تحمل نیست./ دولت باید به فکر اشتغال جوانان باشد.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در دیدار جوانان منتخب استان، به مناسبت گرامیداشت هفته جوان، دوران جوانی را به عنوان یک فرصت ارزشمند و مغتنم عنوان کردند و اظهار داشتند: دوران جوانی بهترین زمان برای فراگیری علم و تحصیل کمالات است زیرا در دوران کهولت آموزش علم بسیار سخت است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در تربیت جوانان و نوجوانان، ابراز داشتند: در بخش‌های تربیتی آموزش و پرورش و آموزش عالی نقص اساسی وجود دارد که باید اداره کل ورزش و جوانان این نقایص را برطرف سازد.
  • معظم له در ادامه بیان فرمودند: روحیه جوانان به گونه‌ای است که عدالت طلب و به فکر احقاق حق مظلومان می‌‌باشند، زیرا آلودگی‌های دنیا جوان را غرق نکرده و این امر موجب تجلی روحی می‌شود.
  • امام جمعه تبریز اثر تربیتی آموزش و پرورش را در برخی موارد بالاتر از خانواده‌ها دانستند و خاطرنشان کردند: در آستانه تابستان قرار داریم و چندین ماه جوانان و نوجوانان بیکار هستند که با توجه به حساسیت بالای اوقات فراغت باید کلاس‌های متنوعی در مراکز مربوطه علی الخصوص مساجد برگزار شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به نقش مساجد؛ در کنار نمازهای جماعت برگزاری کلاس‌های کامپیوتر و دیگر کلاس‌های تقویتی را مطلوب دانستند و ابراز داشتند: با توجه به سفارش اسلام به ورزش علی الخصوص به شنا و تیر اندازی از این مسئله نیز غفلت نکنید.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه طلاق در اسلام به شدت نهی شده است، تصریح نمودند: یکی از مشکلات اساسی کشور ما مسئله طلاق است که باید این مسئله بسیار جدی گرفته شود و باید آمار ازدواج ها بسیار جلوتر از آمار طلاق‌ها باشد ولی در اثر غفلت‌ها و عدم رعایت اخلاق اجتماعی، اختلافاتی پیش می‌آید که در نهایت کار زوجین به طلاق می‌کشد.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به برخی آمارهای اعلام شده از طرف مسئولان برای کاهش بیکاری، افزودند: مسئله اشتغال یک مشکل مهم و اساسی کشورمان است و دولت باید به فکر اشتغال جوانان باشد زیرا تعداد نامه‌هایی با مضمون تقاضای اشتغال به دفتر ما ارسال می‌شود کم نشده و همان روال سابق ادامه دارد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با ابراز تأسف از ورود برخی افراد به شوراها؛ آن را موجب نارضایتی و گله مندی مردم دانستند و اظهار داشتند: در انتخابات شوراها و هم در ریاست جمهوری باید با انتخاب آگاهانه؛ افرادی را انتخاب کنید که اصلح، مخلص و ولایت مدار باشند و دولتی سر کار بیاید که واقعاً به فکر اشتغال،مسکن و ازدواج جوانان و معیشت مردم است، این گرانی، رکود اقتصادی و این بیکاری های زیاد برای مردم قابل تحمل نیست.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حضور مردم در پای صندوق‌های رأی را به منزله ثبات نظام دانستند و تاکید فرمودند: شما خودتان که حتماً متعهد هستید و شرکت می کنید از دوستان و آشنایان نیز برای شرکت در انتخابات دعوت کنید تا افراد اصلحی را انتخاب کنند، زیرا اصل حضور سبب اقتدار کشور و ثبات نظام جمهوری اسلامی است، و دشمن حساب می برد و اگر دشمنان ببینند حضور مردم کم است، دوباره برای تضعیف کردن نظام دندان طمع تیز می کنند./