با ترویج مکتب نماز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش‌یافته و جامعه به سمت آرامش حرکت می‌کند./ توجه به مساجد و نمازخانه‌ها و مصلی ها یکی از ابزارهای احیای مکتب نماز است.

  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، صبح امروز درمراسم دومین اجلاس استانی نماز که در تالار جمهوری اسلامی استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه باید مکتب نماز در جامعه احیا شود ابراز داشتند: نمازهای یومیه یکی از بخش‌های مکتب نماز است که صداقت، عدالت و پاک‌دامنی رویکردهای اصلی این مکتب است.
  • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با بیان اینکه برخی نماز می‌خوانند ولی دچار تخلفات مختلف هم می‌شوند، فرمودند: افرادی این‌ چنینی نمازشان نماز واقعی و جامع نیست تا بازدارنده باشد، چرا که نماز تا حدی از ابتلا به گناه پیشگیری می‌کند. ضمن اینکه فحشا و منکرات هم درجاتی دارد.
  • امام جمعه معزز تبریز در ادامه افزودند: اگر فرد نماز بخواند، حقوق نجومی هم نمی‌گیرد و از تخلف در این موضوع بازدارندگی رخ می‌دهد، فردی که متوجه پروردگار است، مانند فرد لاابالی نیست و تا حدی به شرع پایبند است.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه یکی از عوامل مؤثر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نماز است، تصریح نمودند: «الا به ذکر الله تطمئن القلوب»، لذا به جای امراض عفونی که امراض روانی توسعه‌یافته، این یادآوری و ذکر خدا انسان را از افسردگی، خودکشی .. جلوگیری می‌کند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه نماز افراد جامعه را وقت‌شناس می‌کند، ابراز داشتند: فواید و خواص نماز یکی دو تا نیست بلکه بسیار زیاد است، لذا با ترویج مکتب نماز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش‌یافته و جامعه به سمت آرامش حرکت می‌کند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه صرف برگزاری اجلاس سالیانه نماز و سخنرانی جایگاه نماز را ارتقاء نخواهد داد، ابراز داشتند: آنچه نماز را در جایگاه واقعی خود قرار می‌دهد، همت مجاهدانه، تلاش پیگیر، اهتمام جدی، عزم راسخ و عمل انقلابی است و با بخشنامه نماز اقامه نمی‌شود.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه اقامه مکتب نماز نیازمند عمل انقلابی است، خاطرنشان کردند: توجه به مساجد و نمازخانه‌ها و مصلی ها یکی از ابزارهای احیای مکتب نماز است چرا که اگر به سیره معصومین عمل کنیم، پیامبر در ابتدا دستور دادند که مسجد قباء احداث شود تا به نماز ارزش داده شود.
  • نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اجرای قانون تطبیق ساعت حرکت هواپیماها، قطارها .. با ساعات اقامه نماز، فرمودند: اگراین قانون عملیاتی شود، اقدامی بسیار قابل‌تقدیر است./