بجز حقوق نجومی بگیران و آقازادگان؛ اکثر مردم در رنج و سختی بسر می برند./ روحانیون باید در منابر مردم را آگاه کنند.

 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ پیش از ظهر امروز؛ حضرت آیت الله مجتهدشبستری در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در مسجد جامع تبریز برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ماه ضیافت الله و ورود به ماه رحمت الهی؛ آرزوی توفیق عبادت و بندگی و توفیق تبلیغ دین برای روحانیون حاضر در مراسم،.. اظهار داشتند: در متون دینی ما آمده؛ روحانیون در لسان پیامبر اکرم (ص) به عنوان خلفای رسول الله و وارثان انبیاء مطرح شده اند.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه شرط تعلیم عالم بودن و شرط تزکیه مزکی بودن است، ابراز داشتند: تعلیم و تربیت وظیفه اصلی انبیاست، باید معلوماتی داشته و عالم شویم تا بتوانیم به دیگران تعلیم دهیم، باید ابتدا خودمان را تزکیه کنیم تا بتوانیم دیگران را تزکیه نماییم.
 • حضرت آیت الله مجتهدشبستری با بیان اینکه تبلیغ رسالات باید به مقتضای زمان باشد، تصریح کردند: در این شرایط خاص که شبهات جدیدی از طرف دشمنان اسلام القاء می شود باید آن شبهات را شناخت و به پاسخگویی مجهز بود. البته برای ما علوم حوزوی اصل است، ادبیات عربی و معانی بیان، منطق و فلسفه، فقه و اصول لازم است ولی در کنار این علوم حوزوی قطعاً آشنا بودن به القاء شبهات و مسائلی که از طریق ابزار جدید دشمن مطرح می شود. در خط مقدم این جنگ نرم، روحانیون معظم واقع شده اند که باید با پاسخگویی به این شبهات، رهبری و هدایت مردم را بر عهده گیرند.
 • معظم له در ادامه با بیان فرق میان خوف و خشیت، معانی این واژه ها را تشریح و افزودند: خوف به معنی ترس از مجازات الهی و عواقب گناه است. اما خشیت به بیان مفسران یک معنای عالی عرفانی است. خشیت یک نوع حالت تعظیم در مقابل عظمت الهی است تا انسان صفات الهی را درک و به جلال و کمال پروردگار معرفت پیدا کند و در مقابل عظمت الهی خشیت داشته باشد.
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به آیه شریفه “واعدوا لهم مااستطعتم من قوه” تصریح کردند: البته یکی از مصداق بارز این آیه فقط مخصوص تجهیزات دفاعی است و به معنی؛ آماده کنید هر چه در توان دارید،.. من قوه یعنی قدرت تجهیزات نظامی برای دفاع که اگر هجمه ای از طرف دشمن شد، شما بتوانید دفاع کنید، این بازدارنده است و دشمنان حساب می برند، البته رزمندگان و صنعتگران، جوانان عزیز متخصص ما به این توان دفاعی رسیده اند که الحمداله از هر زمان بیشتر است.
 • امام جمعه تبریز در ادامه با تشریح واژه “من قوه” ابراز داشتند: ولی من قوه معنای گسترده تری دارد، هر چه در توان دارید نیروهای خود را آماده تر کنید لذا نیروی انسانی از تجهیزات دفاعی خیلی مهم تر است. حضور در صحنه های انقلابی مصداق آیه “واعدوا لهم مااستطعتم من قوه” است.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در تایید صلاحیت شورای شهر و روستاها قصورهایی شده است، تاکید فرمودند: متاسفانه صلاحیت ها فله ای تایید شده اند و غالباً خیلی ناقص و بی طرفانه هم نبوده است. باید از چهار مرجع استعلام می شد که توجه ای نشده و مردم باید خودشان بررسی کنند و دقت بیشتری در انتخاب کاندیداها داشته باشند. در انتخابات مسئولیت شرعی دارید، فرد شایسته، پاکدست، دیندار و متعهد باشد، نه لاابالی.. و چهارسال مقدرات شهر و روستا را به دست هر کسی نسپارید.
 • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه روحانیون باید در منابر مردم را آگاه کنند، در ادامه متذکر شدند: افرادی که انتخاب می شوند باید کسانی باشند که درد دین دارند، دلسوز به دین و پایبند به ارزشهای اسلامی هستند. لایق و کارآمد باشند تا بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.
 • رییس شورای حوزه های علمیه استان با اشاره به ترویج فرهنگ غرب در جامعه، آن را مغایر با فرهنگ اسلام عنوان کردند و فرمودند: هر روز شاهد ترویج بدحجابی، فسق و فجور ، کنسرت ها … هستیم و متأسفانه به مسائل فرهنگی و دینی توجه ای نمی شود. بودجه های عمرانی ضعیف و بودجه های فرهنگی به اعتراف مسئولان به صفر رسیده است. این نشانگر بی توجهی به مسائل ارزشی و فرهنگی است.
 • نماینده امام خامنه ای (دامت برکاته) با بیان اینکه اکثر نامه هایی که به دفاتر ائمه جمعه میرسد، حاکی از بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها .. است، در ادامه ابراز داشتند: اغلب کارخانه ها تعطیل و یا نیمه فعال است و هیچ زمانی اینگونه نبوده است. آمارهایی که می دهند در حد حرف بوده و در مقام عمل معیشت مردم خیلی ناراحت کننده است. حتی برجام هم نتیجه ای برای کشور نداشت و به قول یکی از مسئولان نتیجه اش هیج است. لذا اگر انسانهای لایق انتخاب و به دولت بیایند، در نتیجه کاردانی و کارآمدی باشد، این مشکلات نیز حل می شود.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به تخلفات عده ای از مسئولان، طبق اسناد و شواهد موجود .. اظهار داشتند: بجز حقوق نجومی بگیران، آقازادگان و بستگان ایشان .. اکثر مردم در رنج و سختی بسر می برند. بنابراین لازم است در انتخاب اصلح دقت شود، تا دولتی بیاید که تدین و تخصص لازم را داشته باشد./